Nalezený obrázek pro leden

Co nás čeká v lednu:

31.1.2024 - Pololetní vysvědčení - výuka dle rozvrhu

Pro rodiče: Jak mluvit s dětmi o vysvědčení - ČT edu - Česká televize

Naše třída ráda sportuje a hodiny tělesné výchovy trávíme vždy aktivně a s úsměvem. :-)

Sportujeme :-) - VI.Z

23.1. 2024 - Projektový den Barevný svět

Žáci se seznámili s informacemi o základních historických faktech, chronologii, vykopávkách a rozluštění hieroglyfů, panteon staroegyptských bohů a bohyň, stavby pyramid, mumifikování zemřelých, představy Egypťanů o posmrtném životě, Údolí králů.

Žáci si zkusili nakreslit svou rodinu dle egyptských pravidel (kánonu) a nakreslit jména pomocí hieroglyfů.

Zkusili jsme si  práci ve skupinách, kde naším úkolem bylo vybarvit a vystříhat, nalepit typické znaky Egypta na plakát. Někteří žáci zkusili sestavit pyramidy, které též jsme přidali na plakát. Hodinu jsme si zpestřili promítáním krátkých videospotů z této země.

Poutavé pro žáky byly i informace ohledně památek a historie v této zemi.

Projektový den - Barevný svět VI.Z

3.1. 2024 - Návrat do školních lavic