CO NÁS ČEKÁ:

17. Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii

21. Návštěva divadla Lampion - Pračlovíček

22. Projektový den - Finanční gramotnost

28. Třídní schůzky - od 14,30 hod.

29. Beseda s enviromentálním cílem - Kostarika a Nepál

Přáníčka pro radost :-)

Každoročně se zapojujeme do tvoření vánočních přáníček pro seniory, které se snažíme potěšit v tomto nejkrásnějším období roku. Tentokrát jsme vytvořili dvě různá přání, tak snad se budou líbit a udělají radost :-)

Přednáška

Kostarika letem světem, příroda u nás v proměnách ročních období, spousta zvířat našich lesů a odpovědi na záludné otázky....Tak to vypadalo na dnešní přednášce s ekologickým zaměřením, se kterou k nám zavítal pan Coubal.

Projektový den - Finanční gramotnost

Během dnešního projektového dne si žáci procvičili pojmy z oblasti financí, rozeznávali bankovky a mince, zjistili, kterými metodami mohou platit. Jakým způsobem se dá nakupovat. Zahráli si na obchod, kde procvičili početní operace sčítání a odčítání v oboru do 100. Pomocí pohádky jsme se dotkli tématu šetření, a naopak nesmyslného utrácení peněz. V rámci výtvarné aktivity jsme si vytvořili vlastní návrh bankovky či mince.

Divalo Lampion - Pračlovíček

Dnešní divadlo bylo v pravěkém duchu, jak jinak pro nás :-). Dozvěděli jsme se, jak to vlastně všechno začalo, jak lidé postupně přicházeli na všechny ty věci, které jsou pro nás naprosto samozřejmé. Víme, jak to bylo s ohněm, s prvním psím /vlčím/ kamarádem člověka, s lovením zvěře a také s první láskou... :-)

Narozeninový dort pro Dianku

Dnešní lekce čtení o tom, Jak si pejsek s kočičkou pekli dort, se nám báječně hodila. Dianka měla totiž narozeniny, a tak jsme jí po společném čtení a práci s textem, vyrobili náš dort z kartonu, zdobený modelínovými dobrotami. Každý kousek je originál. Diance udělal velikou radost a my jí ještě jednou přejeme vše nejlepší :-)

Podzim a zvířátka

Anilinové a vodové barvy v akci :-)

Trenéři do škol

S novým panem trenérem nás čekal nový sport - tentokrát judo. Pro většinu z nás to bylo úplně první setkání s tímto sportem.