ŘÍJEN

CO NÁS ČEKÁ?
Další aktivity v rámci celoročního tématu
10. 10. Projektový den Život kolem nás
25. 10. Do kosmu s Krtkem
26. - 27. 10. Podzimní prázdniny
28. 10. Státní svátek - Vznik Československa
31.10. Halloweenská škola

DO KOSMU S KRTKEM

Dnešní setkání s Krtkem nás zavedlo do vesmíru. Protože si pro nás připravil ze své cesty pěkné fotografie, poznali jsme jak se kosmonauti ve vesmíru pohybují, co a jak jedí, jak vypadá jejich vybavení, jak dlouho pracují, kde spí.... Také jsme se dozvěděli, jaká zvířátka navštívila vesmír daleko dříve než Krtek.

PODZIMNÍ MANDALY

Tentokrát jsme využili krásného podzimního počasí a na pracovní činnosti vyrazili do lesa. Společně s druháčky jsme vytvořili pracovní skupinky a tvořili mandaly z přírodnin, které jsme v lese nasbírali.

MLSÁME OVOCE

V rámci projektového vyučování jsme se spolu s prvňáčky vydali do naší kuchyňky. Poznávali jsme různé druhy ovoce a třídili na to, které pěstujeme u nás a na ovoce exotické. Mohli jsme si také vyzkoušet, zda poznáme druh ovoce podle chuti. Někteří tak prvně ochutnali např. mango, granátové jablko, nashi nebo kiwi. Během ochutnávání se nám zatím upekly jedlé kaštany, které provoněly celou kuchyňku. Odcházeli jsme občerstvení a s nápady na zdravou svačinku, kterou si zvládneme připravit sami :-)

PROJEKTOVÝ DEN ŽIVOT KOLEM NÁS

Projektové dny jsou plné her. Dnešní projektový den byl na téma pole. Na to jsme si ale museli přijít sami, pomocí úkolů. Byla to zábava. Poznali jsme spousty nových zvířátek, také co je potřeba k práci na poli. Nakonec jsme ve skupinkách pole tvořili a zahráli jsme si pexeso se zvířátky. Byl to skvělý den. :)