II. L - leden

31. 1. 2022

Vážení rodiče,

z důvodu epidemiologické situace je od úterý 1. 2. 2022 do 3. 2. 2022 vyhlášeno ředitelské volno. V pátek 4. 2. 2022 jsou pololetní prázdniny.

Učivo na dny volna:

Žáci, kteří se vzdělávají dle základního vzdělávání:

ČJ: pracovní listy - opakování psaní u,ú,ů a opakování slabikotvorného r, l

Písanka č. 2: str. 1 - 4

Čítanka: str. 62 - 63

M: pracovní sešit str. 14, 15

Prv: učebnice a pracovní sešit: str. 43

Žáci, kteří se vzdělávají dle minimálních výstupů mají učivo vypsáno v notýsku:

ČJ - písanka: str. 2/53

Čteníčko - str. 39

Náš slabikář - str. 49 - 51

Ma: pracovní listy

25. 1. 2022

Vážení rodiče,
od 31. 1. 2022 budeme chodit každé pondělí na plavecký výcvik. Prosím, aby každý z žáků měl s sebou:
plavky, ručník, plaveckou čepici, sprchový gel/mýdlo.

25. 1. 2022

Ve středu 19. ledna jsme v rámci projektového dne zavítali do Francie. V Albi knize jsme si poslechli, jaké je hlavní město Francie a jaké stavby se v Paříži nachází. Poté jsem se zaměřili na Eiffelovu věž – žáci vyhledali na internetu její výšku a video, které nás vyvezlo až do posledního patra věže.
Na začátku druhé hodiny se žáci seznámili s francouzskou vlajkou, správně poznali, že jsou na ní stejné barvy jako na naší vlajce. Dalším úkolem bylo poskládat z rozstříhaných kusů Eiffelovu věž. Na konci hodiny si žáci vybarvili černobílé vlajky.
Ve třetí hodině jsme si povídali o typickém jídlu a pití Francie. Prohlédli jsme si obrázky francouzských sýrů a francouzských vinic. A abychom nezůstali jen u obrázků, žáci si v druhé části hodiny připravili francouzské bagety se sýrem za doprovodu francouzského šansonu od Édith Piaf.
V poslední části se žáci seznámili s knihou Malý Princ. Řekli jsme si, o čem kniha je, poté žáci vybarvili obrázek s malým princem, a nakonec jsme si pustili ukázku na počítači.

20. 1. 2022

Výpis pololetního vysvědčení si rozdáme v pondělí 31. 1. poslední vyučovací hodinu. Pololetní prázdniny budou v pátek 4. 2..

16. 1. 2022

Od pondělí 17. ledna bude testování všech žáků probíhat 1x týdně v pondělí.

13. 1. 2022

V dnešní hodině tělocviku proběhlo další cvičení s trenérem. Jako vždy jsme si to všichni moc užili.
Další fotografie.

4. 1. 2022

Přišel mráz a zima, a tak si žáci zahráli na modní návrháře a zdobili zimní čepice a rukavice. Jak se jim dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

2. 1. 2022

Vážení rodiče,
dle nařízení vlády bude probíhat testování žáků ve dnech 3.1 - 14.1. 2022 každé pondělí a čtvrtek.