III. L - červen

30. 6. - vysvědčení a hurá na prázdniny

Školní výlet

V pátek 24. 6. jsme vyrazili na výlet do ZOO Zájezd. Když jsme autobusem dorazili na místo, zakoupili jsme vstupenky, dárkové předměty a osvěžili jsme se nanukem. A potom na nás čekala spousta zvířat - mohli jsme si pohladit kůzlátka a nejroztomilejší byla mláďata gibona. Na konci prohlídky jsme se občerstvili a zbyl nám čas na odpočinek a relaxaci na dětském hřišti. K nejoblíbenějším atrakcím patřila velká trampolína. Výlet se nám moc líbil.

Projektový den Škola a zdraví

Ve středu 22. 6. jsme se věnovali našemu zdraví v rámci celoškolního projektového dne Škola a zdraví. První dvě hodiny jsme pracovali ve třídě - zopakovali jsme si, co je pro naše zdraví prospěšné a co méně. Shlédli jsme film Byl jednou jeden člověk, jehož část se věnovala hygieně lidského těla a hygieně úst a zubů. Potom jsme ve skupinách pracovali na zadaném úkolu - zdravé a nezdravé potraviny, a sestavili jsme společně zdravý jídelníček. Po svačině jsme vyrazili do přírody, kde jsme soutěžili a relaxovali a utužovali jsme takto tělesné i duševní zdraví.

Další fotografie                                          Další fotografie

Čtení nás baví

Na začátku května jsme dostali úkol - vybrat si knížku podle svého zájmu a podle svých čtenářských schopností, a vybranou knížku si přečíst doma. Po přečtení knížky jsme zpracovali Zprávu o knize a každý z nás vybranou knihu prezentoval před svými spolužáky. Byla to dobrá zkušenost a práce se nám všem moc povedla.

Výtvarná výchova

V hodinách výtvarné výchovy samozřejmě výtvarně tvoříme. Vždy máme prostor uplatňovat svoje představy a fantazii. Tentokrát jsme rozstříhali papírovou ruličku, nabarvili temperou a obtiskli na čtvrtku. Vznikly květy, které jsme podle fantazie a svého estetického cítění dotvářeli.

Práce na školní zahradě

V rámci pracovních činností pracujeme také na školní zahradě, kde má naše třída svůj záhonek.

Den dětí

Ve středu 1. 6. jsme oslavili Mezinárodní den dětí. Sportovali jsme a soutěžili v lese, užívali jsme si krásné počasí a přírodu. Nakonec jsme se odměnili sladkou dobrotou.