III. L - květen

Projektový den LETEM SVĚTEM

V úterý 23. 5. jsme se v rámci projektového dne multikulturní výchovy zaměřili na severní a jižní Ameriku, kde žili a dodnes žijí indiánské kmeny. Vyhledali jsme si základní informace, přečetli si ukázku z knihy Indiánské příběhy a zahráli jsme si na indiány. Projekt jsme si užili.

Divadlo Lampion

Ve čtvrtek 19. 5. jsme navštívili Divadlo Lampion. Představení se jmenovalo Lakomá Barka a v rolích herců se představili žáci ZUŠ v Kladně. Po představení jsme se šli projít do Zámecké zahrady a měli jsme štěští, viděli jsme i medvěda.

Práce v hodině českého jazyka

V rámci hodin českého jazyka se také věnujeme slohovému výcviku. Tentokrát jsme se každý z nás zamysleli sami nad sebou a snažili se pohled sama na sebe písemně vyjádřit. Práce to byla zajímavá a poučná. Nakonec jsme vytvořili svůj autoportrét.

Cvičení s trenérem - aerobik

Také tento měsíc cvičíme jednou týdně s trenérem. Tentokrát se věnujeme aerobiku. Cvičení s hudbou baví nejen dívky, ale i kluky.

Planetárium

V pondělí 9. 5. jsme navštívili mobilní planetárium, které dorazilo k nám do školy. Shlédli jsme naučný film DINOSAUŘI. Moc se nám to líbilo a také jsme se dozvěděli spoustu informací ze života těchto tvorů.

Den matek

8. 5. slaví maminky svátek. I našim maminkám přejeme hodně radosti a posíláme písničku jako dáreček.