III. L - duben

Akce na měsíc duben:

6. - 10. 4. - Velikonoční prázdniny

18. 4. - Projektový den - Den Země a "Ukliďme Česko". Žáci budou mít vhodné oblečení na ven.

19. 4. - "Oko Země" - environmentální projekt. Cena 45,- Kč/ žák

27. 4. - Čarodějnický den

27. 4.

Čáry máry pod kočáry.....
Na celé čtvrteční dopoledne se naše třídě proměnila na školu čar a kouzel. Čarovali jsme, luštili matematické hádanky, tancovali a samozřejmě došlo i na opékání buřtů. Všichni čarodějové a čarodějky si dopoledne moc užili. :-)

20. 4.

Blíží se nám konec dubna a s ním máme všichni spojeno pálení čarodějnic. My jsme dnes ve výtvarné výchově čarodějnice nepálili, ale vyráběli pomocí metody tupování a šablony.

19. 4.

Ve středu nás již počvtré navštívil pan Coubal. Tentokrát nás seznámil s projektem Oko Země, který za používání fotopastí získává unikátní záběry divoce žijících zvířat na čtyřech kontinentech a díky nim odhaluje ilegální aktivity pytláctví v chráněných územích.
Na záběrech z fotopastí jsme tak mohli vidět slony, pantera, žraloky, opice, kobru, levharta, delfína říčního a mnoho dalších. Pan Coubal nám vyprávěl o zajímavostech z cest a také se s námi podělil o nebezpečné zážitky, které bychom na vlastní kůži zažít nechtěli. Žáci během celého programu s nadšením poslouchali a odcházeli plní dojmů.

18. 4.

V úterý proběhl projektový den - Den Země.

Na začátku dne jsme si zopakovali, co je to recyklace, proč je důležité třídit odpady. Poté jsme se vydali do lesa, kde jsme se věnovali sběru odpadu. Za celou dobu jsme nasbírali cca 5 kg a z toho cca 3 kg jsme roztřídili do kontejnerů.
Následují dvě hodiny jsme strávili ve třídě, kde jsme se věnovali třídění odpadků. Další úkol byl společně vymyslet, co se naší planetě líbí a nelíbí.V poslední části hodiny jsme se věnovali tomu, jak my lidé můžeme chránit planetu a jaká jsou ohrožená zvířata. Projektový den jsme zakončili diskuzí a reflexi v komunikačním kruhu.