Květen

Školní akce výstava Krtečka

Velký prostor expozice byl věnován tvorbě pro děti, kde si mohly vybarvit nebo nakreslit Krtečka. Žáci se dozvěděli o jeho výletě do vesmíru, mohli se ponořit do Krtečkova světa v mile zpracované herně. Dozvěděli jsme se, proč si autor ze všech zvířat vybral zrovna krtka, jako hlavní postavu svého díla.

Projektový den "Letem světem"

Dnes jsme se podívali letem světem do Asie. Seznámili jsme se s polohou - Atlas světa, povídali si o lidech a zvířatech (ohrožený druh panda), kteří tam žijí.

Vyzkoušeli si z modelovací hmoty vytvořit sushi a správný úchop hůlek k nim. Přečetli jsme si pohádku o Aladinovi, žáci pracovali s obrázkovou myšlenkovou mapou. Projektový den se nám povedl :) Podívejte se na fotky ve fotogalerii :)

Pracovní výchova - Tvoření - živá příroda

Dnes jsme se vydali na sběr bylin a listů, které jsme využili na tvoření stromu - živá příroda. Použili jsme karton papíru, lepenku, byliny a listy. Žáci byli velice šikovní a moc je to bavilo :) Více najdete ve fotogalerii.

Malý princ

Ve čtvrtek dopoledne jsme navštívili muzikálové představení Malý princ, kterým nás provázel opuštený letec. Ten se v africké poušti setkal s malým princem a povídali si o všeličem. O tajemství podivuhodné poutě malého prince, o drobru a zlu, o přítelství a kráse, o pravém štestí a odpovědnosti za ty, které máme rádi. Představení se nám všem moc líbilo.

Pracovní vyučování - práce s modelovací hmotou

Pracovali jsme s modelovací hmotou, vytvořili strom z květů (krepového papíru). Velice skvělá práce s jemnou motorikou a děti to moc bavilo.

Den matek

Milé maminky, od září jsme každý měsíc věnovali jednu hodinu výtvarné výchovy tvorbě kalendáře, který Vám děti předaly na Den matek. Věřím, že se Vám kalendář líbí a udělal radost.

Informace pro rodiče:

17.5. projektový den "Letem světem".

18.5. kino Hutník - Malý princ (120,-Kč)

26.5. Krteček - 90,- Kč