II. S - únor

Jarní prázdniny budou od 20.2. do 26.2.2023.

Ve škole se spolu sejdeme v pondělí 27.2.2023.

Jednodenní pololetní prázdniny máme v pátek 3. února 2023. Do školy nejdeme.

PV- Když máme chuť na štrůdl

Před námi jsou jarní prázdniny, jsme dnes jenom tři a tak jsme se po druhé hodině rozhodli, že si upečeme něco dobrého. Máme moc rádi štrůdl a jde nám to už dobře. Všichni jsme se zapojili a Mireček, který rád myje nádobí, všechno uklidil. Rozdělili jsme se spravedlivě a velký kus štrůdlu si odnesli i domů.

VU - ČJ - Hádáme, počítáme, objevujeme

Řešili jsme hádanky, počítali zvířátka na obrázku, doplňovali začáteční slabiky k obrázkům (to byla taky skoro hádanka, u některých jsme si nebyli jisti, co to je) a poznávali zvířata na obrázku.

VU - Sestavujeme papírové puzzle

Z 32 malých barevných obrázků jsme sestavili 4 větší obrázky na téma „rodina“. Byla to zábava, ne učení. Někomu to šlo dobře, někdo potřeboval poradit. Vždyť měli skoro všichni žluté vlasy!

ČJ - O Palečkovi

Přečetli jsme si pohádku „O Palečkovi“, napsanou jako malované čtení. Neumíme moc skloňovat, dělá nám problém správně „přečíst“ obrázek ve větě (ne říct „čteme pohádku o Paleček“), to nám opravdu nejde. Pohádku nám přečetla potom paní učitelka ještě jednou a my jsme odpovídali na otázky a z obrázků sestavili děj pohádky tak, jak to bylo od začátku.

ČJ-ŘV - Známe pohádky?

Připravili jsme si 12 obrázků s pohádkovými postavami a ke každé z nich jsme přiřadili větu, která nám o ní něco řekla (trojhlavý drak – mám 6 očí). Měli jsme čerta, čarodějnici, vodníka, princeznu… Také jsme si říkali, ve kterých pohádkách se o každé postavě píše.

NOP-VU To jsme my

Kostra člověka, to je něco. Poprvé jsme uviděli, jak vypadáme jako „kostlivci“, kolik kostí máme, které jsou nejdelší a proč se může ohýbat koleno, viděli jsme páteř a lebku. Popsali jsme si části těla, které vidíme i to, co máme v těle a co nevidíme (srdce, plíce, ledviny…) a kde to vlastně je. Moc nás to bavilo.

PV- Valentýnské pečení

K Valentýnu patří srdíčka. Upekli jsme si linecká a navíc ještě muffiny a sovičky. Mireček se těšil, až bude mýt nádobí. Moc ho to baví.

VV-PV Den svatého Valentýna

Červená tempera, houbička a čtvrtka. To byl základ. Potom jsme si obkreslili šablonu, která měla nějaký tvar srdíčka a nakonec si obrázek vystřihli a nalepili na bílý papír. Také jsme si řekli, proč se tento svátek slaví.

Připravujeme palačinky

Do kuchyňky chodíme rádi a pokaždé se něco naučíme. Dnes jsme připravili palačinky se šlehačkou nebo se skořicí. Byly z 1 litru mléka, tak jsme se pořádně najedli.

Cvičení v přírodě

Zopakovali jsme si první pomoc, co jsou mimořádné situace, jaká máme důležitá telefonní čísla, jaký je rozdíl mezi nemocí a úrazem a vyplnili si společně k těmto tématům několik pracovních listů. Také jsme si zopakovali vybavení lékárničky a co znamená v nemocnici oddělení interna a chirurgie a s čím tam lidé chodí. Povídali jsme si, k čemu se používá rentgen (RTG), CT, ultrazvuk. Podívali jsme se na film, kde zdravotníci předváděli první pomoc v různých situacích. Dopoledne jsme ukončili v lese, kde jsme plnili různé úkoly společně s žáky I.S.