I. L - září

24. září - Projektový den - cvičení v přírodě

Ve čtvrtek 24. září čekal na prvňáčky první projektový den zaměřený na první pomoc a ochranu člověka za mimořádných událostí. Nejprve jsme si vysvětlili, co to jsou mimořádné události a seznámili se s různými druhy úrazů. Poté žáci přiřazovali důležitá telefonní čísla, zkusili si, jak správně volat o pomoc a nakonec poskytli první pomoc sobě i kamarádovi.

Poté jsme se vydali na cestu do lesa. Protože se v prvouce učíme o dopravní výchově, nezaháleli jsme ani po cestě. Děti si procvičovaly a upevňovaly teoretické znalostí a praktické dovednosti.

Nejvíc se děti tešily na cvičení v lese, které si moc užily.

1. září - Přivítání prvňáčků a jejich rodičů

Pro naše nové školáčky byl datum 1. září velkým dnem. Poprvé vstoupili do velké školy, kde na ně čekalo mnoho nového. Seznámili se s novým prostředím a kamarády, začali si zvykat na školní režim a vytvořili jsme si třídní pravidla.