II. S - duben

 

 
 
 

Čarodějnické dopoledne, kdy si budete opékat buřty a soutěžit, nás čeká v pátek 28. 4. 2023 na školní zahradě. 

Přineste si, co si chcete na ohni opéct.

Chleba a hořčici si koupíme ve třídě společně.

 

 

 

Ve středu 26.4.2023 se koná třídní schůzka od 14.30 ve třídě II.S 3.patro.

 

Ve středu 19.4.2023 Environmentální program "Oko Země"

 

V úterý 18.4.2023 Projektový den "Ukliďme Česko"

 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 6. dubna 2023.

Pátek 7. dubna a pondělí 10. dubna jsou svátky.

Celkem se tedy do školy nepůjde 5 dnů.

 

 

 

Poslední dubnové dopoledne

další fotografie

 

VU-NOP Filipojakubská noc

Povídali jsme si o tom, proč se vlastně říká „Filipojakubská noc“, co znamenaly čarodějnice pro lidi v dřívějších dobách a co je pro čarodějnice typické. Plnili jsme několik úkolů, počítali, luštili přesmyčky a nakonec jsme si udělali myšlenkovou mapu a napsali si, co se nám vybaví, když se řekne čarodějnice. Také jsme si vzpomněli na hodně pohádek, ve kterých je čarodějnice, ale napsali jsme si jen pět.

další fotografie

 

PV - Pečeme štrůdl

V rámci školního projektu „Ovoce, zelenina a mléko do škol“ jsme dostali jablka. Domluvili jsme se, že si z nich upečeme štrůdl. Bohužel bylo hodně dětí nemocných a ten den, kdy jsme se dohodli na pečení, nás bylo málo. Zvládli jsme to výborně, Viki je moc šikovná a pracuje sama.

další fotografie

 

PV - Čarodějnické pečení

Máme krásná čarodějnická vykrajovátka a tak jsme si upekli perníčky a sušenky. Nejdřív nám to moc nešlo, nebyly vidět obrysy čarodějnic, ale pak jsme přišli na to, jak s vykrajovátky pracovat. Ještě jsme si zkusili upéct „čarodějnické prsty“. Ty se nám moc nepovedly, příště to bude lepší.

další fotografie

 

VU-PV Čarodějnice k nám přilétají

Zase jsme se vyřádili při hodinách výtvarné a pracovní výchovy. Protože čarodějnice už klepou na dveře svým koštětem, zkusili jsme koláž, kde nechybí pavučina, pavouk a čarodějnice. Ta naše je hodná, usmívá se. Základ jsou temperové barvy, které jsme namíchali a zapouštěli do mokrého podkladu. Co obraz, to originál. Míra ještě přidal hlavu čarodějnice, viděl ji jako krvavou příšeru s barevnými vlasy.

další fotografie

 

VU-NOP Den Země

Připomněli jsme si „Den Země“, kdy vznikl a povídali jsme si o přírodě. O tom, jak je voda, vzduch a půda důležitá pro všechny (lidi, zvířata, rostliny), jak musíme přírodu chránit a čím ji ničíme. Také jsme si zopakovali, která zvířata žijí v lese, v horách, kdo žije v zemi, pod zemí a ve vodě. Ukázali jsme si, kde jsou Chráněné krajinné oblasti a Národní parky, čím jsou zvláštní a jak se v nich musíme chovat a co nesmíme dělat. Nakonec si každý z nás vybarvil obrázek s planetou, na které žijeme.

další fotografie

 

VV-PV Kočičky

Zkusili jsme zase něco nového. Práci s hedvábnými papíry. Celou čtvrtku jsme postříkali vodou a potom ji celou zaplnili barevnými papírky. Po uschnutí jsme je sundali a čtvrtka byla krásně duhová. Vybarvili jsme a vystříhali kočičky a ty jsme nalepili na nakreslenou větvičku. Kočičky máme ale trochu jiné, ty by na stromě určitě nerostly. Práci jsme měli po hodině na dva dny, protože jsme museli nechat uschnout čtvrtku s barevnými papírky. Práce nás moc bavila a moc se nám ten nápad líbí.

další fotografie

ČJ

Zopakovali jsme si co je hláska, slabika, slovo, co jsou slova protikladná, nadřazená a podřazená. Spojovali jsme, co kdo dělá a luštili jsme slova z rozházených písmen a skládali jsme věty ze slov.

další fotografie

 

Environmentální program "Oko Země"

Beseda pana Coubala byla jako vždy velmi zajímavá a my jsme viděli zvířata, která se řadí mezi ohrožená. Byl to např. levhart, černý panter, tygr, gorila a mnoho dalších. Těmto zvířatům hrozí vyhubení a my jsme měli možnost vidět je pomocí fotopastí, díky kterým mohou ochránci přírody monitorovat jejich život. Beseda se nám líbila a těšíme se na další návštěvu pana Coubala.

další fotografie

 

 

Ukliďme Česko

Přestože nám počasí nepřálo, zapojili jsme se do akce „Ukliďme Česko“. Tentokrát jsme se spojili se třídou 1.L a vydali se uklízet odpadky z okolí „Sletiště“. Naplnili jsme pytel směsným odpadem a vzhledem k tomu, že byli v naší partě prvňáci, pršelo, byla zima a vítr, dali jsme si všichni velkou 1.

další fotografie

 

VU-ŘV-VV-M Samostatná práce

Pracovali jsme samostatně a moc jsme se snažili. I když někdo počítá do 20, jiný zvládne domino s násobením a dělením, někdo umí sám vyplnit křížovku a jiný si sestaví pohádkové puzzle, do žákovské knížky jsme dostali všichni 1.

 

další fotografie

 

VV-PV Motýli

Motýli a louka plná květů a malých motýlků. Tentokrát jsme použili techniku roztírané fixy. Nejprve jsme si motýlí části kreslili fixami a potom štětcem a vodou roztírali do jednotlivých ploch. Zkusili jsme také techniku překlápění, takže se nám jedna strana obtiskla na druhou a potom jsme si motýly vystřihli. Jako podklad máme temperu a výseky z ozdobných děrovaček.

další fotografie

 

VV-PV Květiny

Váza s květinami. Vítáme jaro jiným způsobem. Jako květy jsme použili mandaly s jarní tematikou. Vázy měly být pruhované, pruhy měly kopírovat tvar vázy. Někomu se to podařilo, někdo měl vázu plnou květů. Podklad je bílá voskovka a tempera.

další fotografie

 

VV-PV-ŘV-VU-NOS Velikonoce

V několika předmětech jsme se věnovali velikonočním svátkům. Povídali jsme si o všem, co nás zajímalo (názvy dnů v o velikonočním  týdnu, jak se plete pomlázka, co se peče…), plnili různé zábavné úkoly a vyrobili jsme několik dekorací na nástěnku – slepičky s kuřátky, velká vajíčka… Jako vždy jsme použili zbytky čtvrtek, které nám zůstávají různě barevné po výtvarných činnostech. Nakonec jsme si odnesli domů i velikonoční zajíčky na dekoraci.

další fotografie

PV - Velikonoční mazanec

Tentokrát jsme připravili mazanec tvarohový, abychom nemuseli čekat, než nakyne těsto. Povedlo se a jestli si chcete také takový vyzkoušet, přidáváme recept.

další fotografie