II. L - říjen

21.10.

Blíží se konec měsíce října, a tak žáci v hodině pracovní výchovy modelovali na téma hallowen. Jak se jim to povedlo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

20.10.

Ve středu nás čekal další z projektových dnů, tentokrát zaměřený na EVVO - pole.

V první části jsme si společně řekli, jaká zvířata můžeme vidět na poli. Dále jsme si vyjmenovali polní plodiny a co se z nich vyrábí. Poté jsme se podívali na video, kde jsme podle indicií hádali živočichy i polní plodiny. Seznámili jsme se s nástroji, které používali lidé v minulosti na poli a také s technikou, která je nahradila.

V druhé hodině si žáci vypracovali pracovní list a poté jsme si vyrobili modelínu z mouky, oleje, soli a vody.

Po velké přestávce jsme se vydali na pole, které je v blízkosti školy a pozorovali, jestli uvidíme nějaké volně žijící živočichy.

14.10.

Do dnešní hodiny tělesné výchovy k nám zavítala paní Eva Řešátková, trenérka basketbalu. Seznámila žáky se základy této hry a měla připraveno několik her a soutěží, které si všichni užili a už se těší na další hodinu s paní trenérkou.

Další fotografie.

6. 10.

Dnešní hodinu matematiky jsme se věnovali opakování geometrických tvarů, sčítání a odčítání do 20 a žáci s minimálními výstupy počítali v oboru do 5ti. Výuku jsme si zpestřili prací na počítači na portálech skolakov.eu a skolasnadheldem.cz.

4. 10.

Jako správní piráti jsme se vydali na cestu za pokladem. Každý z žáků si vyrobil svoji kartu a obálku na zlaťáky, které budou po celý školní rok sbírat a měnit za části mapy, která je v závěru dovede až k truhle s pokladem. Všichni jsou natašeni, co se v ní asi ukrývá.