III. Z     BŘEZEN

Co nás čeká v březnu?

6.3.2023 - Čabárna - vzdělávací program "Život na louce"

8.3.2023 - projektový den "Čtení nás mění", součástí dne školní kolo recitační soutěže "Kladenská poema"

27.3. - 31.3.2023 - Velikonoční jarmark - v přízemí školy bude možno si zakoupit výrobky žáků s velikonoční a jarní tématikou

31.3.2023 - Noc s Andersenem - spaní ve škole

Noc s Andersenem

V noci z 31.3.2023 na 1.4.2023 jsme s dětmi v rámci akce Noc s Andersenem přespali ve škole. Na tento den se děti již dllouho těšily. Během dne jsme si připomněli základní informace o spisovateli H.CH. Andersenovi a jeho nejznámějších pohádkách. V odpoledních hodinách pak začalo to pravé dobrobružství. Nejprve se žáci zabydleli ve svých třídách, poté jsme se všichni sešli u prvňáčků a rozdělili se do družstev. Družstva byla smíšená, aby si žáci navzájem mohli pomáhat při plnění různých pohádkových úkolů, které pro ně byly nachystány. Všem žákům se podařilo stezku bez problémů splnit. Za odměnu dostali medaile a něco sladkého do bříška. Potom jsme se odebrali na naší školní zahradu, kde pro nás již bylo nachystané ohniště na opékání buřtíků. Venku se děti pohrály a proběhly se, ale hlavně si pořádně nacpaly bříška. Po výborné večeři jsme se zase vrátili do třídy, kde si děti připravily pelíšky a s mísou popcornu a jiných dobrůtek sledovaly pohádku "Příšerákoví". Před spaním jsme si ještě vyprávěli pohádky, u kterých děti postupně usnuly. Ráno jsme společně posnídali, děti dostaly za statečnost pamětní listiny a pak již v doprovodu rodičů odcházely domů. Moc jsme si společně strávenou noc užili a těšíme se na další :-)

Výtvarná soutěž "Dobré zprávy"

Ve středu 22.3.2023 jsem se s žákyněmi Gabrielou Šlosarovou a Yasminou Lourci zúčastnila slavnostního vyhlášení výsledků výtvarné soutěže "Dobré zprávy". Z 275 prací porota vybrala 15 nejlepších děl bez určení pořadí. Po vyhlášení výsledků následovala vernisáž. Oběma dívkám k jejich úspěchu moc gratulujeme :-)

Velikonoční jarmark

Ve dnech 27.3. - 31.3. proběhl v přízemí naší školy Velikonoční jarmark a i my jsme přispěli "naší troškou do mlýna" :-)

Projektový den "Čtení nás mění"

Ve středu proběhl na naší škole další z projektových dnů. Tentokrát byl zaměřený na čtenářskou gramotnost. V rámci tohoto dne proběhlo školní kolo recitační soutěže . Z celé školy byli vybráni tři žáci, kteří budou naši školu reprezentovat na recitační soutěži "Kladenská poema", které proběhne 15.3. v budově vysoké školy na Sítné. Všem vybraným gratulujeme a přejeme mnoho štěstí :-)

Výlet na Čabárnu

V pondělí jsme navštívili vzdělávací ekologické centrum Čabárna. Místní lektoři zde měli pro naše žáky připraven výukový program "Život na louce". Žáci se pomocí různých aktivit, při kterých museli zapojit všechny své smysly (hmat, čich, chuť, zrak i sluch), seznámili s nejznámějšími rostlinami rostoucích na našich loukách. Potom jsme si společně prohlédli zvířata žijící v místní záchranné stanici.