II. S - říjen

Podzimní prázdniny jsou ve středu 26. října a čtvrtek 27. října 2022.

V pátek 28. října 2022 je státní svátek České repubiky - Den vzniku samostatného československého státu, máme VOLNO a do školy nejdeme.

VV-PV Strašidelné perníčky

Na Halloween jsme se připravili nejen v hodinách výtvarné výchovy, ale i v kuchyňce. Upekli jsme si plno výborných perníčků, které měly tvar různých halloweenských příšer (kočky, netopýři, duchové, samozřejmě i čarodějnický klobouk a dýně). Moc se nám to povedlo a vůbec nic jsme nespálili.

VV-PV "Záložka do škol"

Zapojili jsme se do projektu „Záložky do škol“ a stejně jako v loňském roce si je budeme vyměňovat s partnerskou školou na Slovensku. Přestože nás bylo málo (nemoc), snažili jsme se a podařilo se nám vyrobit záložky za všechny děti ze třídy. Snad se budou záložky líbit.

VV-PV - Strom akarelovými barvami

Podzim je opravdu téma, které můžeme ztvárnit různě v hodinách výtvarné výchovy i pracovního vyučování. My jsme si dnes vyzkoušeli malování akvarelovými barvami. Bylo to pro nás něco nového a zajímavého. Strom máme akvarelový, jablíčka a listy jsme otiskli pomocí tempery. Nakonec jsme obrázky dotvořili zafixovanou křídou.

Třídní projekt – Podzimní sklizeň v kuchyňce

Na zahradě se na podzim, sklízí hodně zeleniny a my jsme se rozhodli uvařit bramborovou polévku, do které se jí dává opravdu hodně. Nechyběly ani houby (jedlé!!!). Polévky byl plný hrnec a všechnu jsme snědli. Další dobrotou byla buchta s jablky a ořechy. Každý z nás měl velký kus a ještě zbylo na ochutnání někomu z rodiny.

VV-PV Dýně už máme

K Halloweenu patří dýně a my jsme letos nedlabali, ale křídami jsme se snažili o ty nejkrásnější. Nakonec jsme obrázky zafixovali lakem, aby nás křída nešpinila.

VV-PV Halloween se blíží

Přestože se nejedná o náš svátek, jsme při aktivitách na Halloween nadšené. Dnes jsme si vytvořili strašidelná okna. Pavouci, duchové, černá kočka – to nesmí chybět. Ještě si chceme něco upéct a možná uvařit. A samozřejmě nás ještě čekají dýně, tak se musíme snažit.

EVVO - Les

Vysvětlili jsme si, co znamená zkratka EVVO a povídali si o tom, jak je příroda důležitá, jak musíme přírodu chránit a ne ji ničit. V pracovních listech jsme vyplnili, jak třídíme odpad.

V rámci projektového dne jsme se zaměřili na les. Zopakovali jsme si, která zvířata v něm žijí, které rostliny tam můžeme najít. Povídali jsme si o jedlých a jedovatých houbách, co všechno můžeme z hub uvařit. Rozdělili jsme stromy na listnaté a jehličnaté a poznávali je. Soutěžili jsme v poznávání obyvatel lesa, docela nám to šlo. Jen jsme nepoznali nějaké brouky a ptáky, ale to se naučíme. Pracovní listy na téma „les“ byly pro nás lehké, všechno jsme věděli. Oblékli jsme si i papírové postavy tak, jak by měl být člověk oblečený do lesa, aby si nepřinesl domů klíšťata. Dozvěděli jsme se, co znamená CHKO a jak se v ní máme chovat. A hlavně, co NESMÍME dělat. Nakonec jsme si vybarvili některá zvířata, která mají les jako svůj domov.

PV-VV Podzimní barvy

Podzimní listí je jedním z nejzajímavějších témat podzimu. Dá se s ním dělat plno věcí. My jsme se v dnešní hodině věnovali barvám podzimního listí. Listí jsme měli papírové a i tak vznikly zajímavé koláže. Podařilo se nám uspat lišku na hromadě listí, posadili jsme na pařez ježka v kulichu s teplým čajem v hrnku a veverky si nesly na zimu schovat oříšky.

další fotografie

PV - Když se řekne podzim...

tak se musíme postarat i o záhonky na zahradě. Protože bylo krásné počasí, připravili jsme i my náš školní záhon na zimu. Vytrhali jsme plevel, záhonek zryli a jako odměnu jsme si odnesli krásné velikánské mrkve, které na nás čekaly schované v hlíně.