II. L - květen

Akce na měsíc květen:

9. 5. - Mobilní planetárium ( vstup 55,- Kč)

19. 5. - Divadlo - Lakomá Barka ( vstup zdarma)

24. 5. - Projektový den - Letem světem

24. 5.

Dnešní projektový den „Letem světem“ jsme zaměřili na téma odmítnutí, poznávání a akceptování rozdílné kultury.
Během první hodiny jsme zhlédli animovaný film Carly na útěku. Poté jsme se žáky diskutovali, jak se Carly cítí. Ve druhé hodině jsme se věnovali kreslení scény z filmu, která se žákům líbila nejvíce. Ve třetí hodině jsme poznávali emoce a poté si ně zahráli, diskutovali jsme o důležitosti lidských potřeb, o rozdílu mezi tím, co potřebujeme a co chceme. Poslední hodinu jsme věnovali tématu odmítnutí, osobní zkušenosti s odmítnutím a diskuzí, kdo je to přítel. Jak celé dopoledne probíhalo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

19. 5.

Ve čtvrtek jsem se vydali za kulturou do divadla Lampion na představení Lakomá Barka.  Známý pohádkový příběh Jana Wericha žáky okouzlil humorem, jazykovým vtipem i moudrostí.

9. 5.

Dnešní den zavítalo k nám do školy mobilní planetárium. Žáci měli na výběr z několika projekcí a jednoznačně si odhlasovali film o dinosaurech. Projekce se všem moc líbila.

8. 5.

Chci Ti popřát, maminko,
starostí jen malinko.
Zato štěstí, lásky dost.
Dám Ti přání pro radost.

3. 5.

Máme tu měsíc květen a venku všechno krásně kvete. Nám se rozkvetla nástěnka, protože žáci ve výtvarné výchově kreslili stromy.