IV. L - říjen

31.10. - Halloween

Přípravy na Helloween probíhaly v naší třídě již týden - vyráběli jsme dýně. V pondělí 31.11. jsme se převlékli do kostýmů a výuka probíhala trochu strašidelně a za dobře splněný zadaný úkol v českém jazyku a v matematice jsme se odměnili sladkou odměnou. Připomněli jsme si také datum 2.11. -  Dušičky.

Státní svátek - 28.10. 2022

Podzimní prázdniny - 26.10.-27.10.2022

Na skok do pravěku

V pátek 21.10. jsme se společně s kamarády ze třídy III.L vypravili do Sládečkova muzea v Kladně. Čekala nás interaktivní výstava "Na skok do pravěku". A protože jsme se o pravěku učili ve vlastivědě, byli jsme zvědaví, co nás čeká. Nejprve jsme se seznámili s výstavou a potom jsme plnili týmové úkoly ve skupinách jako archeologové i jako pravěcí lidé. Také  jsme si zkusili umlít mouku z obilí a mohli jsme se obléct jako naši pravěcí předkové. Nakonec nás čekalo velké překvapení - šli jsme na lov divočáka a vyzkoušeli jsme si střelbu lukem. Bylo to vše moc prima a naší sympatické průvodkyni v muzeu moc děkujeme za parádní zážitky!

Školní akce

Ve školním týdnu od 17.10 do 21.10. proběhla v rámci Výchovy ke zdraví školní akce "Vaříme a pečeme z podzimního ovoce a zeleniny". My jsme si upekli ve školní kuchyňce jablečný štrúdl. Práce nás moc bavila a ještě jsme si pochutnali.

Dýňáci

Ve skleníku na naší školní zahradě se urodilo hodně okrasných dýní a tak jsme toho využili a v hodinách pracovních činností jsme si vytvořili dýňové panáčky podle vlastní fantazie. Z výsledné práce jsme měli radost.

Projektový den EVVO - Život kolem nás

Vpondělí 10.10. proběhl i v naší třídě projekt EVVO na téma Lidská sídla. Začali jsme si třídit naše znalosti ve formě myšlenkové mapy, shlédli jsme krátký film, který porovnával život lidí ve městě a na vesnici. Naše poznatky a zkušenosti jsme si doplnili vyhledáním informací na internetu a zabývali jsme se také tím, jak činnost lidí ovlivňuje přírodu v pozitivním i v negativním smyslu. V závěru jsme ztvárnili město nebo vesnici, ve které bychom chtěli žít. Někdo modeloval, někdo kreslil nebo stavěl z Lega.

Práce na zahradě

V rámci výuky v předmětu Pracovní činnosti jsme se věnovali podzimním pracem na školním záhonku. Přesvědčili jsme se, že "umíme přiložit ruku k dílu" a umíme pracovat jako tým. Manuální práce nás bavila a výsledek naší práce je vidět!

Podzimní čarování

V hodinách výtvarné výchovy jsme se věnovali výtvarným pracem na téma Příroda čaruje. S těmito pracemi se chceme zúčastnit výtvarné soutěže se stejným názvem, kterou vyhlásila Městská knihovna v Kladně.

Dopravní hřiště

V úterý 4. 10. jsme vyrazili v rámci výuky na dopravní hřiště, kde jsme si prověřili svoje znalosti z dopravní výchovy z pozice chodce a cyklisty. Moc jsme si to užili.