Č e r v e n

Milé děti, další školní rok je za vámi a na vás čekají dva měsíce prázdnin. Přeji vám hodně sluníčka, radosti a nových zážitků. A neplačte, v září se zase uvidíme.

Ve středu 30. 6. se sejdeme naposledy v tomto školním roce a dostanete vysvědčení. Vyučování končí v 8.20.

V úterý 29. 6. se rozloučíme se školním rokem - posezení s občerstvením. Vyučování končí v 11.30.

V pondělí 28. 6. pojedeme do ZOO Zájezd. Sraz je v 7.55 u školy, odjíždíme v 8.17 autobusem č. 622. Na Zájezdu budeme v 8.34. Zpět odjíždíme v 10.41 a na Kladně budeme v 10.55. Po příchodu do školy půjdeme na oběd.  Nezapomeňte se obléci podle počasí a vzít si s sebou svačinu a pití. Vyučování končí ve 12.30.

Těšíme se na prázdniny

Naše poslední výtvarná práce v tomto školním roce. Všichni se těšíme na léto, na vodu, na sluníčko. A i když nepojedeme k moři a neuvidíme maják, nevadí nám to. My jsme si udělali krásnou koláž a na té moře i maják máme. Dokonce i loď na moři. Někdo si chtěl schovat loď v lahvi a zavřít ji, aby neuplavala. Tak ji snad v září v lahvích najdeme.

III.S další foto - těšíme se na prázdniny

Máme svátek

Zdena s Honzou mají svátek. Jak to oslavit? Musíme si v kuchyňce připravit pohoštění. Dnes budou chlebíčky a rychlé špunty a zítra ovocný dort za studena. Ten musíme dát do lednice, je ze šlehačky, broskví a piškotů. To bude dobrota! Kristýnka je moc šikovná, celý dort připravila sama.

III.S další foto - máme svátek

Na skok v kuchyni

Dnes jsme si připravili jednohubky. Včera jsme měli chlebíčky, ale ještě nám zbyl salám, sýr, okurka, rajče a pomazánka a tak jsme měli výbornou svačinu. Paní asistentka ráno koupila pečivo a paní učitelka přinesla křepelčí vejce. To byla svačina! Ňam. A protože jsme měli odpolední vyučování, dali jsme si ovocný dort z lednice. Byl tak rychle snědený, že máme jen jednu fotku.

III.S další foto - na skok v kuchyni

Cvičení v přírodě

Protože bylo strašné horko, byli jsme v lese. Hledali jsme stín, ani jsme se nechtěli fotit. Na hřišti jsme si nakonec museli odpočinout.

III.S další foto - cvičení v přírodě

Papírová batika

Rádi tvoříme nové věci a tak jsme dnes na své oblíbené tulipány vzali fixy, černou temperu a žehličku. Mysleli jsme si, že žehlit můžeme jen látku, ale není to pravda.

III.S další fotografie - papírová batika

Žába na bublinkovém listu

Máme rádi kytky, zvířátka, ptáky, hady, ryby a ……žáby. Naše dnešní žába hraje všemi barvami. Sedí na velikém listu, který jsme obtiskli na bublinkovou folii. Moc nás to bavilo a žáby jsou jako živé.

III.S dalšá fotografie - žába na bublinkovém listu

Květinová fantazie

Milujeme jaro, sluníčko, kytičky. Vybarvili jsme si celý obrázek podle sebe, je to fantazie. Poznáte, jak se jarní kytičky jmenují?

III.S další fotografie - květinová fantazie

Efekt zlámaného vosku

Takové obrázky jsme už dělali v loňském roce a moc se nám to líbilo. Opět jsme použili naše oblíbené tulipány, tentokrát jsme je vybarvili voskovkami. Potom jsme opatrně udělali z obrázku kuličku a zase rozložili a uhladili. Pak jsme řádili s černou temperou. A nakonec to, co nás baví nejvíc – šup s obrázkem pod tekoucí vodu, ale opatrně, aby se neroztrhal a neměli jsme černou vodu všude. Výsledek ale stojí za to. Nádhera!

Efekt zlámaného vosku-další fotografie

Projektový den - zdravá strava

Dopoledne jsme věnovali zdravému jídlu. Hodně věcí jsme věděli, hodně věcí jsme se dozvěděli. Zdravé jídlo jsme si potom sami připravili (zeleninový salát ze všeho, co jsme si přinesli a moučník ze špaldové mouky a kefíru). Moc nám to chutnalo a snědli jsme úplně všechno.

Projektový den-další fotografie