II. L - březen

24. 3. 2022

Začalo nám jaro, a tak jsme si vyrobili v pracovních činnostech jarní výzbodu. :-)

23. 3. 2022

Ve středu byla ve škole přednáška na téma - Oceány a moře. Dozvěděli jsme se sposty zajímavostí. Jak lidé škodí odpadky živočichům v mořích a oceánech, že žralok je "zvířecí doktor", a že želvy jsou ohroženy igelitovými pytlíky, jelikož si je snadno spletou s medůzami, které jsou pro ně potravou. Po přednášce jsme si vytvořili papírový oceán ve třídě.

22. 3. 2022

Úterní dopoledne proběhl projektový den - čtenářská gramotnost. Tentokrát jsem si četli z knihy Honzíkova cesta. Povídali jsme si, kdo je spisovatel, ilustrátor a hlavní postava.  Po přečtení kapitoly měli žáci za úkol odpovědět na otázky v pracovních listech a zahráli si na ilustrátory knihy. Jelikož nás ve středu čeká přednáška o oceánech a mořích, poslední hodinu jsme si četli zajímavosti o delfínech. Žáci si jich snažili co nejvíce zapamatovat a poté společně odpovídali na otázky.

17. 3. 2022

Přístí týden nás čekají dva projektové dny:

22. 3. - Čtenářská gramotnost

23. 3. - Oceány a moře - projektový den s odborníkem

17. 3. 2022

Blíží se Velikonoce, a tak jsem se rozhodli rozdávat radost. Vyrobili jsme velikonoční přáníčka, která budou předána do domova seniorů.

11. 3. 2022

V sobotu 12. 3. bude svůj svátek slavit Řehoř a k tomuto datu se váže pranostika: "Na svatého Řehoře, čápi letí přes moře."

K nám do třídy už přiletěli. :-) Sice jen z papíru, ale vypadají jako živí.

8. 3. 2022

MDŽ

Milé maminky, tety, babičky, sestřenice a kamarádky. Přejeme Vám krásný sváteční den.

7. 3. 2022

Jako každé pondělí nás čekal plavecký výcvik. Jak si hodiny plavání užíváme, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

3. 3. 2022

V dnešní hodině pracovních činností jsme si vyrobili papírové sněženky. Jak se žákům dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.