I. L - prosinec

30.12.

Vážení rodiče,

od 4. ledna 2021 školy opět fungují v režimu PES 5. Naše třída se i nadále vzdělává prezenčně - děti chodí do školy, výuka probíhá beze změn dle rozvrhu.

ŠKOLNÍ DRUŽINA – ranní družina probíhá od 6,40 do 7,40 – nejpozději je možné přijít do 7,00 hod. Odpolední družina bude v provozu do 16,00 hod.

Tento pokyn platí do 10.1.2021.

21.12.

Vážení rodiče, milé děti,

přeji Vám spokojené, láskou a porozuměním naplněné vánoční svátky. V novém roce všechno dobré, hodně štěstí, zdraví a úspěchů.

16.12.

Ve středu 16. 12. proběhl další projektový den - Barevný svět.

V první hodině jsme si společně řekli, v jaké zemi žijeme a na jakém leží světadílu. Poté jsme si na mapě ukázali Evropu a děti se snažily najít Českou republiku. Povídali jsme si o tom, že v Evropě je mnoho jiných států a zaměřili se na jeden – Itálii. Ukázali jsme si nejznámější stavby v Itálii. Děti se poté snažily z kostek postavit šikmou věž. Řekli jsme si, že v Itálii jsou moře i hory, jak se v Itálii slaví Vánoce a jaké je typické italské jídlo.  Nakonec jsme porovnali barvy na české a italské vlajce a děti vybarvovaly černobílé vlajky.

V další části si děti temperami natřely modrou barvou čtvrtku, abychom měli základ na moře. Při malování jsme si pustili známé italské písničky. Mezitím, co barvy zasychaly jsme si pustili pohádku – Pinocchiova dobrodružství. Po shlédnutí pohádky, jsme si povídali, jaké postavy se ve filmu objevily a jaký byl děj. Poté děti dodělávaly moře. Nalepily na nabarvenou čtvrtku pravé mušle a papírové ryby.

V poslední části si děti zahrály na italské kuchaře. Připravily si ingredience na pizzu, které přilepily na těsto, nasadily kuchařské čepice a daly pizzu péct do trouby. Jedna žákyně na distanční výuce nezůstala jen u papírové pizzy, ale upekla si pravou.

Fotografie z celého dopoledne:Fotogalerie

14.12.

Vážení rodiče,

pokud víte, že Vaše dítě nebude tento týden chodit do školy, napište mi a domluvíme si termín, kdy si budete moct vyzvednout učebnice a pracovní sešit.

Zasílám Vám učivo na tento týden a vánoční prázdniny:

ČJ –     Slabikář – do str. 21

Písanka – do str. 20

M – obě dokončit

PRV – do str. 33

9.12.

Zima klepe na dveře a my kreslíme a tvoříme. Fotky z vyrábění zde.

8.12.

V úterý 8.12. čekal děti další z projektových dnů, tentokrát zaměřený na jeden z ekosystémů – LES. V první části jsme si společně řekli, jaké stromy, lesní plody a živočichy můžeme v lese najít. Společně jsme si povídali o tom, že les je pro zvířátka domovem a děti měly za úkol vymyslet, jaké chování v lese není správné. Děti potom měly popřemýšlet, proč je pro nás les důležitý. Společně vymyslely, že stromy nám dávají kyslík, ale také dřevo. V další části jsme si pomocí obrázkového čtení přečetli, jak se v lese správně chovat a jak přírodě neubližovat. Poté jsme si pustili krátký dokument „Jak to chodí v lese“, kde se mimo jiné děti dozvěděly další zajímavost, že ze dřeva se dělá papír. V poslední části se děti rozdělily do dvou skupin. Jedna skupina měla vybírat obrázky, které do lesa patří, druhá skupina, které obrázky do lesa nepatří. Poté je ve skupinách nalepily. Poslední úkol byl také ve skupině, děti si měly prohlédnout obrázek a popsat ho. Posléze dostaly ten samý obrázek rozstříhaný, měly se mezi sebou domluvit, jaké barvy použijí na vybarvení. Nakonec společnými silami obrázek složily a nalepily.

V poslední části jsme se vydali na procházku do nedalekého lesa, kde si děti měly všímat věcí, které do lesa nepatří. Bohužel, jsme takových věcí našli opravdu hodně – od PET lahví až po umyvadlo.

Fotky z celého dopoledne naleznete ve fotogalerii:

3.12.

V neděli byla první adventní neděle, a tak jsme tento týden vnesli vánoční atmosféru i do třídy. Děti vyrobily na dveře papírový vánoční strom, vyrobily papírový řetez a ozdobily vánoční stromeček ozdobami. Také jsme si povídali o tom, co by si děti nejvíce přály najít pod stromečkem.

Fotografie z vyrábění a zdobení stromečku se Vám zobrazí po kliknutí na odkaz:

Výroba papírového stromečku

Zdobení stromečku