III. S - červen

Loučení

Poslední den školního roku znamenal pro někoho opravdu poslední den na naší škole. Od září budeme někteří v učilišti a na paní učitelku budeme vzpomínat. Byli jsme spolu několik let a tak se loučení neobešlo bez upřímného smutku na obou stranách.

Připravujeme závěrečné pohoštění

Přestože nás bylo málo, poradili jsme si a tak jako vždy se nám všechno povedlo a chutnalo nám.

Vyhodnotili jsme soutěž Kraje ČR

Ukončili jsme naši soutěž „Kraje ČR“, které jsme se věnovali celé druhé pololetí. Na 1. místě se umístila Kateřina, na 2. Kristýna a na 3. místě Zděna. Konečný test ukázal, že vědomosti opravdu mají. Holky dostaly pamětní listy a vše oslavily tak, jak se patří – šampusem a výbornou buchtou, kterou si samy připravily.

VV-PV Maják

Kdo by nechtěl vidět maják? My jsme si ukázali několik obrázků a rozhodli jsme se, že si takový maják nakreslíme. Použili jsme pastelky a obrázek domalovali temperami. Na moře jsme použili sůl. Komu se to povedlo, měl na moři krásné bublinky. Nejhezčí je hra na pláži, kyblíček a mušle… Na prázdniny právě odjíždějí chlapeček s holčičkou, tak ať se jim tam líbí.

Projekt Škola a zdraví

Zdraví je to nejcennější, co máme a co si za peníze nekoupíme. Dnešní dopoledne jsme věnovali zdraví člověka. Bylo to pro nás vlastně opakování toho, co jsme se letos učili. I když některé nové věci se vždycky naučíme, protože se otázkami dostaneme často k příběhům, které nám paní učitelka s paní asistentkou vyprávějí. Jsou to zajímavé věci. Dnes jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o cukrovce, o návykových látkách, vitamínech. Nevěděli jsme, co je to nádorové onemocnění a proč mají infarkt i mladí lidé. Zjistili jsme, jak je důležité mít zubaře a kolik zubů vlastně máme. Nakonec jsme si vyrobili plakát na nástěnku a protože je léto, tak dvě děti s kloboukem na hlavě, aby je nespálilo sluníčko.

Hrajeme si a učíme se

Škola hrou.... hráli jsme si s různými výukovými pomůckami a přitom jsme procvičovali učivo. Něco jsme zvládali dobře, u něčeho jsme museli moc přemýšlet. Bylo to zábavné dopoledne.

VV-PV Barevný svět

Kolem nás je plno barev. Ani si to neuvědomujeme, je to přece normální…. My jsme si dnes nakreslili svět fantazie, plný barev. A víte, že nejsou na světě dvě stejné zebry? Liší se od sebe barevnými pruhy a přesto jsou krásně barevné, i když jen černobílé.

Soutěžíme - Moravskoslezský kraj

Posledním krajem naší republiky byl Moravskoslezský kraj (už jen napsat správně název nám dalo práci). Dozvěděli jsme se zase plno nových věcí a ukázali si na mapě velká města, řeky, pohoří. Vyplnili jsme si jako vždycky pracovní listy. Mapa je už náš kamarád.

Digitální technologie

Vědomosti jsme si prověřili pomocí tabletů. Každý měl něco jiného. Některé úkoly byly docela těžké (posloupnosti pohádek). Dalším pokusem byla správnost psaní, kde opět zvítězila na celé čáře Kristýna - 131 úhozů za minutu s jednou chybou. Proto se na nás směje....vítězka.

PV - V kuchyňce

Maminka Kristýny nám přinesla meruňky, tak jsme si upekli bublaninu. Povedla se a moc nám chutnala.

Výlet do ZOO Zájezd

Máme rádi zvířata a tak jsme se na ně jeli podívat do ZOO Zájezd. Je tam hodně zvířat, která žijí na různých místech světa ale i domácí zvířata, která žijí u nás. Moc se nám líbil malý klokánek, kterému jsou teprve dva měsíce a lemuři a chameleoni. Mohli jsme si pohladit i několik domácích zvířat a Honza dokonce malého kozlíka choval v náruči. Měli jsme zase štěstí na počasí, bylo hezky, svítilo sluníčko a všechna zvířata byla venku. Opravdu moc krásný výlet.

Den dětí

Tento svátek jsme oslavili výletem na zříceninu hradu Okoř. Celé pololetí soutěžíme na téma „Kraje České republiky“ a tak jsme měli možnost vidět zajímavost našeho kraje nedaleko Kladna. Počasí bylo krásné, svítilo sluníčko a nám se moc líbila příroda (kaskádovitá soustava rybníčků, zajímavá houba na kořeni stromu, Zákolanský potok) a zrekonstruovaný Nový mlýn akademickým sochařem Miroslavem Jiravou a jeho ženou). Viděli jsme nádhernou zahradu Nového mlýna, plnou soch a květin a cestou k viaduktu opravovanou bývalou stodolu, ze které bude krásný dům k trvalému bydlení. Výlet se nám moc líbil.