III. L - červen

26. 6. - 29. 6. - Zkrácené vyučování do 11:30

30. 6. - Předání závěrečného vysvědčení - 8:00 - 8:45

30. 6.

Přejeme Vám krásné a slunečné léto! :-)

23. 6.

V pátek 23.6. 2023 jsme se s kamarády vypravili na školní výlet do Lán. Prozkoumali jsme okolí zámku, zámecký skleník a také zámeckou zahradu. Ten den byl zrovna na zámku pan prezident, takže přístup byl mírně omezen. A také zbyl čas na zábavu a na konzumaci různých pochutin. Výlet se nám moc líbil a vše se v tento den vydařilo.

22. 6.

Včera nám začalo léto, venku panují vysoké teploty a my moc dobře víme, jak je důležité dodržovat pitný režim. Je libo chutnou citronádu? :-)

20. 6.

Dnešní projektový den na téma -  Škola a zdraví jsme si moc užili. Věnovali jsem se správnému stravování a hygieně, pojmenovávali vnitřní orgány, jednotlivé kosti a svaly. Žáci rozdělili zdravé a nezdravé potraviny a samozřejmě nechyběla ani ochutnávka zdravé svačiny. Povídali jsme si o bacilech a každý z žáků si s pomocí tuše a brčka vytvořil svého. Poslední hodinu jsme strávili venku, kde nás čekala jóga a sportovní hry.

18. 6.

Milí tatínkové, přejeme Vám krásný a slunečný Den otců. Věřím, že Vám vyrobená přáníčka vykouzlila úsměv na tváři. :-)

16. 6.

Celý školní rok každý z žáků "navštěvoval" v expedici ZOO na svém plánku jednotlivé pavilony. Prošli jsme pavilony malé násobilky, pavilony vyjmenovaných slov a také slovních druhů. Po každé návštěvě si žáci práci sebehodnotili pomocí piktogramů.
A proto, že jsme nechtěli zůstat jen u zvířat na obrázku, vydali jsme se v pátek do pražské ZOO. Přípravy vyvrcholily ve čtvrtek, kdy žáci měli za úkoly, vybrat si jedno zvíře, které chtějí v ZOO nejvíce vidět. Poté do plánku pražké ZOO zvířata označili, naplánovali trasu a už jsme se těšili na pátek.
V pátek ráno jsme se sešli před školou, autobus nás odvezl do Prahy a prohlídka ZOO mohla začít. Prohlédli jsme si připravený plánek a vydali se na obhlídku. Měli jsme velké štěstí, protože jsem viděli skoro všechna zvířata, které jsme chtěli.
Jak jsme si celý výlet užili, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

12. 6.

Anglický jazyk - projektové vyučování

Žáci se během projektu seznámili s novou slovní zásobou. Navrhli a vyrobili obrázkový plakát se zvířaty žíjícími v Africe. Zvířata popsali s použitím nové slovní zásoby v anglické jazyce. Žáky projektové vyučování bavilo a pracovali s nadšením.

8. 6.

Minulý týden jsme se v prvouce věnovali rostlinám, opylení a hmyzu. Proto jsme si dnes v hodině výtvarné výchovy a pracovních činností vyrobili motýly a včelky na rozkvetlé louce. Vybarvovali jsme, stříhali a lepili a myslím, že výsledek je úžasný. :-)

7. 6.

Dnes dopoledne jsme ve škole přivítali paní spisovatelku M. Fišarovou. Představila nám knihy, které napsala a  vysvětlila nám, jak se knihy tisknou. Spolu s paní spisovatelkou přijel na besedu i její kolega a herec,  pan Miroslav Reil. Ten nás díky své dramatizaci dokázal naprosto dokonale vtáhnout do děje knihy Náš dvůr má tajmenství.

1. 6.

Dnes dopoledne na nás ve škole čekalo malé občerstvení, spousty her a soutěží, za které si každý z žáků zasloužil diplom a malou odměnu. Po velké přestávce jsme se přesunuli na školní zahradu, kde pro žáky měla připravený program Bára Ladrová. Vsšichni jsme si zatančili a užili spousty legrace. Den dětí jsme si všichni moc užili. :-)