III. L - březen

Akce na měsíc březen:

6. 3. - Návštěva městské knihovny na téma "Dětský hrdina"

8. 3. - Projektový den - Čtenářská gramotnost. Tento den bude zkrácené vyučování do 11:30.

27. 3. - Fotografování ve škole.

27. 3. - Zahájení velikonoční prodejní výstavy.

31. 3.

Poslední březnový den se každý rok koná akce "Noc s Andersenem." My jsme sice ve škole noc nestrávili, ale připomněnli jsme si výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena.
Tento rok by slavila sté narozeniny přední česká ilustrátorka Helena Zmatlíková, jejíž kresby doprovázejí téměř tři stovky knížek, z nichž mnohé oslovují již několikátou generaci malých čtenářů. Jako ukázku její tvorby jsem vybrala pro žáky Honzíkovu cestu. Přečetli jsme si pár kapitol, žáci tvořili myšlenkovou mapu a vyplňovali pracovní listy.

30 . 3.

Velikonoce se blíží, a tak jsme se dnes v rámci pracovních činností vydali do kuchyňky upéct beránka. Každý z žáků měl nějaký úkol. Někdo vymazával formu, jiní připravovali těsto. Poté co jsem dali beránka péct, si žáci připravili originální toastíky. Myslím, že si všichni moc pochutnali.

23. 3.

Dnes jsme ve výtvarné výchově pomocí vodových a voskových barev "otevřeli bránu jara". Jak se žákům dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

23. 3.

V pondělí 27. 3. bude ve škole zahájena prodejní velikonoční výstava, a tak jsem se dali do tvoření výrobků. Žáci vyráběli velikonoční mýdla a myslím, že se opravdu povedla. Jak tvoření probíhalo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

16. 3.

Blíží se jaro, a tak jsem si dnes v hodině pracovních činností povídali o tom, jak se starat o rostliny. Žáci si zkusili přesadit pokojové rostliny a také zasadili rajčátka a slunečnice.

16. 3.

Jako každý rok, i letos jsme se rozhodli rozdat trošku radosti seniorům. Vyrobili jsme velikonoční práníčka, která se budou zasílat do domova seniorů. Věříme, že se budou líbit. Jak se nám při tvoření dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

16. 3.

Ve čtvrtek k nám do hodin tělocviku toto pololetí dochází trenéři. Tentokrát nás navštívil trenér hokeje a dal nám pořádně do těla. :-)

8. 3.

Ve středu proběhl celoškolní projekt - čtenářská gramotnost. Bohužel celá naše třída onemocněla, tak jsem se projektu nemohli zúčastnit.

6. 3.

V pondělí 6.3. jsme se vydali do Městské knihovny v Kladně na Sítné. Paní knihovnice si pro nás připravila besedu o knihách s dětským hrdinou. Seznámili jsme se s vybranými knihami, které vyprávějí o dívkách nebo chlapcích, kteří zažívají nejrůznější dobrodružství. Také jsme si zkusili popsat svého hrdinu (nejenom z knížky), napsat krátký příběh, a prohlédli jsme si knihy, které nás zaujali. Paní knihovnice nás také seznámila s provozem knihovny a na konci besedy jsme si mohli prohlédnout knihy, které nás oslovili. Moc se nám v knihovně líbilo.

2. 3.

V dnešní hodině výtvarné výchovy a pracovních činností jsme si do třídy vyrobili kousek jarní přírody. Pracovali jsme s přírodním materiálem, vatou a vodovými barvami. Jak se žákům dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.