PROSINEC

Vánoční prázdniny jsou od 23.12. do 2.1.2022

Ředitelské volno 22.12.2021

Do školy jdeme v pondělí 3.1.2022

Od 8.12. bude ve vestibulu školy zahájena prodejní vánoční výstava.

Srdečně zveme všechny.

VÁNOČNÍ POSEZENÍ

Poslední den před vánočními prázdninami jsme si udělali vánoční posezení. Povídali jsme si o zvycích, které doma dodržujeme, ale i o těch které jsme ještě neznali. Vyrobili jsme ještě přání k vánocům pro naše blízké. Uvařili jsme si vánoční punč a ochutnali cukroví, které jsme přinesli z domova. Nakonec jsme si rozbalili dárky a popřáli hezké prožití vánočních svátků.

VÁNOČNÍ TVOŘENÍ

Během prosince jsme také vyráběli výrobky na vánoční výstavu.

PROJEKTOVÝ DEN - Ekologie

KONCERT

V tělocvičně školy jsme si poslechli koncert vánočních písní. Za sladké odměny žáci odpovídali na soutěžní otázky. Na závěr jsme si i zatančili.

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Společně jsme se vydali na návštěvu knihovny. Paní knihovnice nám povídala o Adventu, svátcích a zvycích, které se váží k vánočním svátkům. Také jsme si mohli prohlédnout knihy s vánoční a zimní tématikou.

PROJEKTOVÝ DEN - Volba povolání

Během projektového dne jsme si povídali o různých povoláních. Poznávali jsme je na obrázcích, povídali si o tom, které povolání co dělá. Také jsme procvičovali své manuální dovednosti tvořením s vánoční náladou.

BRUSLENÍ

Bruslení nám bohužel nevyšlo. Vzhledem k tomu, že pršelo jsme bruslení přeložili na 5. ledna 2022.

MIKULÁŠ A ČERTI VE ŠKOLE

V pátek 3.12. nás navštívili i ve škole čerti s andělem a Mikulášem. Někteří se báli, ale svůj strach jsme překonali. Všichni řekli básničku nebo zazpívali písničku a dostali sledkou odměnu.

ČERTI

V pracovních činnostech jsme si vyráběli čerty.