VII. Z - říjen

Zobrazit související podrobnosti o obrázku

28. 10. STÁTNÍ SVÁTEK

27. 10. a 29. 10. - PODZIMNÍ PRÁZDNINY

21. 10. Centrum primární prevence Magdaléna - program primární prevence

téma: Komunikace aneb řešení problémů

Program primární prevence

další fotografie

Na úvod programu lektorky žáky seznámily s tím, co mohou očekávat od společného tříhodinového setkání, které je zaměřeno na komunikaci ve třídě, řešení problémů.

Žáci si stanovili společná pravidla, která budou dodržovat a s lektorkami se domluvili na způsobu oslovování během činností.

První společnou aktivitou bylo seznámení se skrze krátké povídání o tom, co každého baví a co rád dělá.

V dalších hodinách lektorky střídaly aktivity zaměřené teoreticky, s činnostmi, při kterých se žáci pohybovali po třídě. Prostřednictvím zajímavých her vyhledávali dvojice, stavěli věže ze špejlí a papíru, soutěžili a vyplňovali odpovědi k otázkám.

Lektorky každou aktivitu vyhodnotily a upozornily žáky na nedostatky, na kterých je potřeba zapracovat, besedovaly s žáky o alternativách chování.

Akce proběhla v klidné a přátelské atmosféře, žákům i lektorkám se líbilo nasazení, s kterým se žáci snažili úkoly splnit.

Všichni se těšili na další možná setkání.

Pracovní činnosti - vyrábíme ve třídě

další fotografie

• 20. 10. - projekt EVVO - téma: základní podmínky života – půda, voda, ovzduší – význam, ochrana, pitná voda, zdroj výživy

V průběhu projektového dne jsme si povídali o rozmístění vody na Zemi o její důležitosti pro zachování života na Zemi, o nutnosti ochrany vodních zdrojů. Žáky zaujalo video, které ukazovalo, jak by vypadal život na planetě Zemi po vyčerpání zdrojů pitné vody.

Připomněli jsme si učivo z hodin Přírodopisu o Pedosféře, o vzniku a rozdělení půdy a o jejím významu pro člověka a celou přírodu.

Shlédli jsme zajímavá videa k těmto tématům, a diskutovali jsme o tom, jak i my můžeme přispět svým chováním k ochraně přírody.

Žáci si vytvořili plakát, který shrnoval vše, co se během projektového dne dozvěděli. Své teoretické poznatky ověřili i v přírodě, kde pozorovali, co s půdou udělá velké sucho, jaké druhy půdy se nacházejí na záhonech, jaká půda je v lese, kde jsou nejbližší zdroje pitné vody a jak by bylo možné lépe chránit přírodu v okolí školy.

Projektový den EVVO

další fotografie

• 8. 10. je vyučování na II. stupni z organizačních důvodů do 11,30 hodin - volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

• Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR připravilo Národní plán doučování, který je zaměřený na vyrovnání vzdělávání související     s výpadkem prezenční výuky z důvodu pandemie COVID 19 (uzavření škol). Od 1. 10. budou  žáci docházet každé pondělí a úterý od 7,00 do 7,45 hod.  na kroužek Doučování.