II. L - září

30. 9. 2021

Máme tu podzim a s ním k nám do třídy přišli i skřítci. V pracovních činnostech měli žáci za úkol ve dojicích vymyslet a vyrobit skřítka Podzimníčka. Jak se žákům dařilo a jak skřítci vypadají, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

27.9.2021

V pondělí proběhl ve škole další z projektových dnů - cvičení v přírodě.

První dvě hodiny jsme si ve škole zopakovali, jak předcházet úrazu, důležitá telefonní čísla a jak si je zapamatovat. Žáci měli ve skupinách dopsat správná telefonní čísla, najít v pracovním listě, co nejkratší cestu k telefonní budce a také vybarvit auta IZS. Samostatně na pracovním listě vyhodnocovali, jaké telefonní číslo by vytočili při konrétních situacích na obrázcích. V závěru druhé hodiny jsme si zahráli různé scénky a žáci "volali" na důležitá telefonní čísla o pomoc.

Po svačině jsem se vydali do přírody. Došli jsem k rybníku do Hřebče a po cestě tam i zpět jsme procvičovali základní znalosti v oblasti dopravní výchovy, prevence úrazů a také jsme si zahráli hry.

Cvičení v přírodě - fotogalerie

16. 9. 2021

Ve čtvrtek nás čekal v tomto školním roce první projektový den, tentokrát na téma - Kamarádem být, kamarády mít.

Během první hodiny jsme si povídali, kdo je pro nás kamarád, jaké by měl mít vlastnosti, jak by se měl nebo naopak neměl chovat.

Druhou hodinu kreslili žáci portréty svých kamarádů.

Třetí a čtvrtou hodinu jsme si povídali o šikaně. Co je to šikana, jak jí předcházet, kdo je agresor a kdo oběť. Podívali jsme se také na videa, jak z pohledu oběti, tak pohledu agresora a žáci se pak společně snažili vymyslet, co nejlepší řešení konkrétních situací. Ve třídě jsme bezva parta, a tak žáci společný úkol zvládli výborně.

Od pondělí 6.9. bude probíhat výuka dle rozvrhu, který je umístěn na webových stránkách naší třídy a posílala jsem Vám ho také do emailu.

Čtvrtek 2.9. a pátek 3.9.:

V tyto dny bude končit vyučování v 11:30. Ve třídách budou probíhat třídnické práce. Žáci si do školy přinesou pomůcky a hygienické potřeby dle seznamu, který jsem Vám zasílala.

1. 9. 2021

Zdravím Vás po prázdninách!

Ve středu slavnostně zahájíme nový školní rok.

Žáci bude ve škole jednu vyučovací hodinu - 8:00 -  8:45.

První školní den proběhně také testování. Je nutné, aby byli všichni žáci přítomni.

Roušky žáci nosí ve všech společných prostorech (chodby, šatny, atd.). Ve své kmenové třídě žáci roušky NENOSÍ.