IV. Z - červen

30.6.- Vysvědčení- konec v 9:45.

Obůrka Podháj

27.6. jsme se žáky naší třídy vyrazili na výlet do Třebichovic do Obůrky Podháj. Nejprve jsme se sešli vre třídě kde jsme si řekli pár důležitých pravidel jak se máme správně chovat. Poté jsme vyrazili na autobus. Po příjezdu do Třebichovic jsme se nasvačili a vyrazili do obůrky. Zde na nás čekal pan chovatel. Měli jsme možnost nakrmit ptáka Emu, prasata, kozy, morčata, králíka a berana. Žákům se zde velice líbilo, pro některé to byl první blízký kontakt se zvířaty.

Fotogalerie zde a další fotogalerie zde

Revolution train

REVOLUTION TRAIN - Policie České republiky

26.6. Protože máme ve třídě pouze 10 leté a 11 leté žáky mohli jsme v rámci mimoškolního výletu navštívit vlak s protidrogovým programem Revolution train. Autobusem jsme se svezli na autobusové nádraží, kam pro nás přijel svozový autobus a odvezl nás do stanice Dubí.

Všichni jsme se před vstupem do vlaku museli napít a najíst. Nejprve jsme vyplňovali dotazník a pak jsme mohli vyrazit na exkurzi. Celý vlak je udělaný jako příběh člověka který podlehl drogám. Žákům se tento program velice líbil, zjistili zde mnoho zajímavých a užitečných informací. Po diskuzi s žáky jsme zjistili, že až po shlédnutí tohoto programu si uvědomili vážnost důsledků závislostí.

Fotogalerie zde Revolution train a zde Revolution train 2

Beseda se spisovatelkou

V bříšku | Albatrosmedia.cz

7.6. K nám zavítala paní spisovatelka Michaela Fišarová, která nás seznámila se svou knižní tvorbou. Žáky nejvíce zaujal dramatický přednes úryvku z knihy.

POŘADY PRO DĚTI :: Bára Ladrová

1.6. Den dětí

Dnešní den jsme zahájili malováním na obličej a hrami které si pro nás připravily paní učitelka s paní asistentkou. Nejdříve jsme si zahráli hru kdo jsem. Paní asistentka nám na čelo nalepila papírek s věcí, rostlinou, zvířetem.... a my jsme pomocí otázek na které se odpovídá ANO x NE, zjišťovali co máme na čele napsáno.  Paní učitelka nám malovala na obličej. Další hrou byla tajná zpráva. Kdy jsme si do ucha šeptali zprávu kterou měl pak poslední říci nahlas. Poslední hrou byla hra předveď co ukazuji. Poté jsme se nasvačili a vyrazili na zahradu kde se připravovala Bára Ladrová a její kamarádi. Dnešek jsme si skvěle užili.