III. Z - LISTOPAD

Sovičky podzim Stock vektory, Royalty Free Sovičky podzim Ilustrace |  Depositphotos

Co nás čeká v listopadu?

2.11. - projektový den "Finanční gramotnost"

11.11. - třídní projektový den "Martin na bílém koni"

17.11. - Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva

18.11. - Ředitelské volno

23. 11. - přednáška Národní parky ČR

24.11. - návštěva knihovny program: "Bojíte se rádi?"

Návštěva knihovny

Ve čtvrtek 24.11. jsme s dětmi navštívili Městskou knihovnu na Sítné. Žáci se dozvěděli, jak taková knihovna funguje, jak si mohou zařídit průkazku a půjčovat si knihy. Paní knihovnice pro nás měla připravenu besedu na téma "Bojíte se rádi?". Beseda byla velmi zajímavá a seznámila nás s novými knihami, které se věnují nejrůznějším strašidlům a příšerkám.

Národní parky ČR - přednáška

Dne 23.11. nás opět navštívil p. Coubal. Tentokrát se jeho přednáška věnovala především Národním parkům ČR. Opět nás potěšil krásnými záběry různorodých druhů zvířat a dozvěděli jsme se mnoho nových zajímavých informací.

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Tento projektový den je zaměřený na vzdělávání v oblasti financí. Cílem bylo prakticky ověřit nabyté znalosti o světě peněz v praxi. Probrali jsme témata jako rodinný rozpočet, příjmy a výdaje. Žáci si zahráli hru "Válka mincí" (obdoba hry větší bere) a následně se vrhli na nakupování v našem třídním obchodě. Žáci se střídali v rolích prodavačů a nakupujích a u hry se náramně bavili.