II. Z - LISTOPAD

LISTOPADOVÉ AKCE:

8. 11. - ABECEDA PENĚZ - program finanční gramotnosti

11. 11. - třídní projektový den  "MARTIN NA BÍLÉM KONI"

12. 11. - účast na akci "JSEM LASKOVEC 2021"

16. 11. - školní projektový den "FINANČNÍ GRAMOTNOST"

22. 11. - testování žáků na přítomnost viru COVID 19

25. 11. - třídní projektový den "DĚLÁME POKUSY" (vzhledem k nízkému počtu žáků, bude přesunut na prosinec)

29. 11. - testování žáků na přítomnost viru COVID 19

22. 11. - 26. 11. V tomto týdnu jsme se v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností věnovali tvorbě přáníček pro seniory do domova důchodců. Myslím, že se přáníčka vydařila. Snad udělají radost.

16. 11. Projektový den FINANČNÍ GRAMOTNOST - Během projektového dne si žáci osvojili pojmy příjmy a výdaje. Ve skupinách vypracovali myšlenkové mapy. Jedna skupina se zaměřila na charakteristiku pojmů příjmy a výdaje, druhá skupina zpracovala rodinný rozpočet. Skupinové práci předcházela diskuse v komunikativním kruhu. V druhé části projektového dne jsme si zahráli hru „na obchod“. Nejprve žáci společně připravili „zboží“ na prodej a vyrobili si peníze. Při samotné hře se děti střídaly v hraní rolí „prodavač“ a „zákazník“. Během hry jsme se zaměřili především na to, aby děti správně svůj nákup zaplatily a také, aby si zkontrolovaly, zda jim bylo správně vráceno. Cílem projektového dne bylo osvojení znalostí v oblasti používání peněz v běžných situacích. Hra na obchod bavila děti nejvíce. Brzy se k ní vrátíme :-)

12. 11. Zapojení do happeningu #jsemlaskavec.

V pátek 12. 11. jsme se vydali na sběr odpadků v okolí naší školy. Neodradilo nás ani špatné počasí, ani to, že jsme byli v oslabeném počtu, protože spousta našich kamarádů spolužáků onemocněla. Byla mlha, poprchávalo, ale my jsme se s nadšením pustili do sběru. O odpadky jsme téměř bojovali a soutěžili, kdo jich nasbírá nejvíce. Pravdou je, že se nám opravdu dařilo a nasbírali jsme několik pytlů odpadu. Samozřejmě, že jsme je na závěr nezapomněli roztřídit do správných kontejnerů. Slíbili jsme si, že se brzy vydáme na další lov. Odpadky, třeste se!

11. 11. - A svátek sv. Martina je tu. Netrpělivě jsme čekali, zda konečně letos přijede na bílém koni. Bohužel ani letos nepřijel. Tak jsme si alespoň pustili legendu o  sv. Martinu na IT tabuli, společně jsme si přečetli vyprávění o něm a splnili několik úkolů, které nám Martin připravil. Na závěr jsme si vyrobili Martinova koně a budeme čekat na ten vytoužený sníh.

5. 11. - Tvoření ve skupinách nás moc baví. Tentokrát jsme v hodině výtvarné výchovy tvořili vitráže. Myslím, že se dětem práce velmi povedla. Ostatně podívejte se sami.