III. S - únor

Jarní prázdniny nás čekají 14. - 18. 2. 2022

Masopust

Řekli jsme si o masopustu základní věci, doplnili si několik pracovních listů a nakonec jsme si vyrobili klauna s dlouhýma rukama a nohama a vybarvili si veselou hlavu klauna ze samých kostiček.

Masopust v kuchyni

Chtěli jsme připravit nějaké masopustní jídlo, líbilo se nám cukroví ze šlehačky. Všichni jsme se zapojili, bylo to moc dobré.

Pokračujeme v šití

Trpělivá paní asistentka nám ukazuje různé stehy a nás to baví. Těšíme se na jaro, máme už na větvi papírové ptáčky, kterým jsme vytvořili bříško z vlny.

Oslava bez oslavence

Měli jsme naplánovanou oslavu narozenin našeho spolužáka, bohužel onemocněl a nepřišel do školy. Protože jsme měli již vše nakoupené, připravili jsme jednohubky bez něj.

,

Svatý Valentýn

Svátek Svatého Valentýna se dostává i k nám, proto jsme se seznámili s tím, kdo Svatý Valentýn byl a jaké jsou hlavní symboly tohoto svátku. Každý z nás si vyrobil z papíru jednoduchou dekoraci.

Valentýnský dort

Na Svatého Valentýna jsme si upekli dort. A samozřejmě musel mít tvar srdce. Zapojili jsme se všichni, vlastně všechny , protože jsme byly ve škole 4 holky. Ostatní byli nemocní. To nám však vůbec nevadilo, všechno jsme zvládly s pomocí paní asistentky a paní učitelky. Kamila ho krásně ozdobila a dort byl prostě výstavní. Měly jsme ještě jeden důvod ke slavení – naše Kateřina slaví 14. února narozeniny. Tak jsme si připily i na zdraví dětským šampusem.

Cvičení v přírodě

Zopakovaly jsme si (3 holky) první pomoc, jak ovážeme poraněnou ruku nebo nohu, co má být v lékárničce, jaký je rozdíl mezi nemocí a úrazem a jaká jsou nejdůležitější telefonní čísla v případě nebezpečí. Potom jsme si udělaly turistickou vycházku do lesa, určovaly jsme stromy a dopoledne jsme zakončily posezením u rybníka. Moc se nám to líbilo.

Učíme se vyšívat

Zatím je to spíš pro nás boj s jehlou a nití, ale nedáme se. Paní asistentka je trpělivá a věří, že se to naučíme.

Třídní projekt na 2.pololetí ČESKÁ REPUBLIKA

I na druhé pololetí máme projekt třídy, je to Česká republika. Českou republiku máme zařazenou ve dvou předmětech, tak budeme opět soutěžit ve znalostech a každý z nás se bude snažit být na prvním místě.

Pohádkové království končí

Třídní projekt „Pohádkové království“ končí a my známe vítěze. Na 1. místě se umístila Kristýna, na 2. místě Kateřina a na 3. místě Matěj. Kristýna měla všechny postavičky, Kateřina o 1 méně, dostaly jako odměnu velkou čokoládu, Matěj byl bohužel nemocný, tak na odměnu čeká. Všem gratulujeme!

další fotografie

Připili jsme si na nové pololetí

Končí 1. pololetí, dostáváme vysvědčení a pomalu se těšíme na letní prázdniny. Aby všechno dobře dopadlo a my jsme měli co nejlepší známky, na to jsme si připili dětským šampusem. Upekli jsme si náš oblíbený australský dort lamington a pořádně oslavili vstup do nového pololetí.

další fotografie