III. L - leden

Akce v lednu:
13. 1. - V pátek 13. 1. bude zkrácené vyučování. Poslední hodina odpadá, výuka končí v 11:30.
17. 1. - Projektový den - Barevný svět aneb napříč světadíly.
27. 1. - V pátek 27. 1. bude zkrácené vyučování. Poslední hodina odpadá, výuka končí v 11:30.
31. 1. - Vydání výpisu pololetního vysvědčení.

31. 1.

Pololetí uteklo jako voda a máme tu vysvědčení. My jsme si čekání na vysvědčení zpříjemnili karnevalem a různými soutěžemi. Na žáky čekal turnaj v dobblu, kreslení spolužákovi na záda, hra na sochy a také pantomima.

26. 1.

Máme tu období masopustu, při kterém se lidé veselí, hodují a převlékají se do rozmanitých kostýmů. My jsme si dnes v hodině pracovních činností vyrobili šaška. :-)

26. 1.

Do hodin tělocviku nám toto pololetí budou jednou týdně docházet trenéři. Dnes mezi nás zavítala trenérka basketballu a dala nám pořádně do těla. :-) Jak jsme si zacvičili si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

19. 1.

V dnešní hodině výtvarné výchovy jsme vyzkoušeli techniku kreslení obrázku pomocí přenášení ve čtvercové síti. Tato aktivita rozvíjí zrakové vnímání a cit pro detail, pěstuje smysl pro přesnost. Bylo potřeba i hodně trpělivosti, ale nakonec to všichni žáci skvěle zvládli. :-)

17. 1.

V úterý proběhl projektový den na téma - Barevný svět. Tentokrát jsme zavítali do Afriky. Společně jsme si ukázali v Atlase světa Afriku a žáci si vybírali jednotlivé oblasti, o kterých se chtěli dozvědět zajímavosti. Zastavili jsme u Egypta, povídali si o pyramidách, papyrusu a velbloudech. Povídali jsme si i o  afrických zvířatech a rostlinách. Dokonce jsme ochutnali mango a zatančili si na africkou hudbu.

16. 1.

V pondělí proběhla poslední hodina plavání a žáci za celoroční snahu dostali "mokrá vysvědčení".

6. 1.

V dnešní hodině informatiky jsme se seznámili s robotem VEX. Žáci se naučili pomocí jednoduchých příkazů naprogramovat robota k cíli.

5. 1.

My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám. Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k vám přišli z daleka.

5. 1.

V dnešní výtvarné výchově jsem kouzlili. :-) Kreslili jsme zimní krajinu pomocí inkoustu a zmizíku. Žáky práce moc bavila a obrázky se jim povedly. Kouzelné kreslení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.