IV. Z

31.3. Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Sešli jsme se v 17:00 ve škole. Nejdříve jsme si připravili místo na spaní. Poté jsme se sešli se spolužáky z nižších tříd a rozlosovali jsme se do družstev. Dostali jsme hrací kartu a vyrazili plnit úkoly, které byly připraveny po chodbách školy. Následovalo vyhlášení výsledků. Každý z nás dostal krásnou medaily a šlo se ven opékat buřty. Po večeři jsme šli do třídního kina na animovaný film " Proměna".  Jelikož se nám nechtělo spát hráli jsme s paní učitelkou deskové hry. Ráno jsme se nasnídali, poklidili třídu a vyrazili domů. Večer se nám velice líbil.

Fotografie zde  Noc s Andersenem

8.3. Máme projektový den- zkrácená výuka, konec 11:30

Projektový den

Proč staré knihy voní? | EuroZprávy.cz

Projektový den jsme zahájili besedou. Nejprve jsem si společně povídali o tom kdo čte jaké knížky, jaké známe literární žánry a spisovatele. Poté každý žák přednesl báseň kterou se naučil. Společně jsme vybrali 3 zástupce, kteří zastupovali naši třídu. Druhou hodinu jsme se sešli s jinými třídami a vybraní zástupci přednesli své básně. Ze tříd jsme společně vybrali 1 zástupce a 1 náhradníka. Za celou naši skupinu vyhrála Helenka Feková, která je žákyní naší třídy. Měla tak možnost zastupovat naši školu na nultém ročníku " Kladeská Poema". Další hodinu jsme si přečetli úryvek z knihy a pracovali s pracovními listy.

Mimoškolní výlet

2,066 Kreslená dívka turistika Stock Ilustrace | Depositphotos

V pátek 3.3. jsme se s některými žáky naši třídy vydali na mimoškolní výlet. Sešli jsme se u školy ve 14:30 a odtud jsme pokračovali na autobus, kterým jsme přijeli na Divokou Šárku. Zde jsme se občerstvili v místním McDonald's a poté jsme pokračovali v procházce údolím Divoké Šárky. Zde jsme viděli krásnou a čistou  přírodu. Cestou jsme si zahráli hry a na chvilku jsme se zastavili na dětském hřišti. Poté jsme pokračovali lesní cestičkou směrem k vyhlídce. Zde jsme si užili západ slunce a za šera pokračovali zpět na autobus. Ke škole jsme se vrátili kolem 19:00 všichni jsme byli příjemně unavení a těšili jsme se domu do postýlek.