IV. L - listopad

Vánoční přání

Vánoce se blíží a my, jako každý rok, jsme tvořili vánoční přáníčka pro seniory, kteří žijí v Domově důchodců v Kladně. Doufáme, že je potěší.

Národní parky ČR

Ve středu 23. 11. jsme se zúčastnili celoškolní akce  na téma Národní parky ČR. Zjistili jsme, kde jsou v České republice chráněné oblasti, co v nich žije za zvířata a jak je chránit. Dozvěděli jsme se také, jak se v těchto chráněných parcích chovat a co znamenají různé značky v těchto parcích.

Úspěch ve výtvarné soutěži

Náš spolužák Matěj byl oceněn ve výtvarné soutěži Příroda čaruje, kterou vyhlásila Městská knihovna v Kladně. Blahopřejeme a slavnostní předávání cen si očividně užil!

2.11. - projektový den Finanční gramotnost

Koupit? Nekoupit? Mám na to? Budu šetřit! Kolik mi vrátí peněz za nákup? - tyto otázky a spousta dalších nás provázeli projektovým dnem. Zkusili jsme si také sestavit osobní rozpočet a nakupovali jsme v reálném obchodě s hračkami. Učení hrou nás opravdu bavilo.

Anglický jazyk - miniprojekt Halloween

V hodinách anglického jazyka se žáci poslední říjnový týden věnovali tématu Halloween. Děti vyráběly Lapbook a seznámily se  svátkem, který se slaví v anglicky mluvících zemích. Děti kromě výroby Lapbooků zpívaly tradiční písničky na téma Halloween. Děti si tento svátek velmi užily.