IV. L - duben

Co nás čeká v měsíci dubnu:

Velikonční prázdniny: 6.4.-10.4. 2023

18.4. - Den Země, Uklízíme Česko - projektový den

19.4. - Oko Země, ekologická přednáška

27.4. - Čarodějnice, pečení buřtů a soutěže

28.4. - Dopravní hřiště

Dopravní hřiště

V pátek 28.4. jsme vyrazili v rámci povinné výuky na dopravní hřiště do Rozdělova. Sraz jsme měli už v 7,45 před školou a autobusem jsme dojeli na hřiště, kde na nás už čekala paní lektorka. Zopakovali jsme si povinnou výbavu kola i dopravní značky a předpisy pro cyklisty i pro chodce. Většina z nás si vyzkoušela jízdu na kole, někteří dali přednost koloběžce. Také jsme si vyzkoušeli jízdu zručnosti - slalom mezi kuželi. Akce se vydařila a moc se nám na hřišti líbilo. A teď už netrpělivě čekáme na Průkaz cyklisty.

Čarodějnice II.

Čarodějnice jsme oslavili i ve škole. Nejprve jsme si vysvětlili zvyky a tradice  pálení čarodějnic a vyfotili jsme se s jednou "pravou čarodějnicí", která nás navštívila. Také jsme si na školní zahradě opekli buřty a zasoutěžili jsme si. I počasí nám vyšlo!

Čarodějnice I.

Někteří z nás se pečlivě na Čarodějnice připravují i doma.....

Pracovní činnosti

Blíží se Čarodějnice, tak jsme se inspirovali tímto tématem v pracovních činnostech.

Den Země

V úterý 18.4. proběhl na naší škole projektový den, který nám měl připomenout, že 22.dubna je Den Země. Součástí projektového vyučování byla také účast na celorepublikové dobrovolnické akci Ukliďme Česko. Vyrazli jsme do lesa, "vyzbrojili" jsme se rukavicemi, velkými pytli a čistili jsme les Boroviny (nedaleko školy) od odpadků. Našli jsme různé věci, ale vítězem se stal náš spolužák, který našel starou podkovu. Podkovu jsme však nedali do sběru, ale odnesli jsme si jí do třídy, aby nám nosila jen a jen štěstí.

"Nostalgie"

V hodinách výtvarné výchovy jsme tvořili na téma JARO. A proč "Nostalgie?" Když jsme přemýšleli o názvu našich "obrazů", napadlo našeho spolužáka jedno slovo - nostalgie.....