ZÁŘÍ

1.9. 2020  Do PT nastoupilo 12 chlapců a 6 dívek.

Na začátku školního roku jsme se všichni přivítali a vzájemně seznámili. Také jsme si prošli celou školu, aby se děti v novém prostředí dobře orientovaly. Nakonec jsme si přečetli školní řád a pravidla naší třídy, které jsme společnou hrou vymysleli.

Po pár dnech jsme začali pracovat na programu PT a to je příprava na budoucí první třídu. Pomocí her, obrázků a ostatních pomůcek jsme se seznámili s prosředím a výukou ve třídě. Potom jsme si ukázali jak budeme pracovat s číslicemi, písmenky, barvami, dny, měsíci v roce atd. Také budeme po celý rok zábavnou a hravou formou rozvíjet grafomotoriku, jemnou motoriku, hrubou motoriku, sluchové a zrakové vnímání, časovou a prostorovou orientaci, ale také se naučíme spoustu nových básniček a písniček, vytvoříme si výrobky z různých materiálů a nakreslíme obrázky- zkrátka vše co patří ke znalostem a dovednostem předškoláka, aby se mohl stát školákem.

V měsíci září ( 24.9. 2020) se konal projektový den s názvem Ochrana člověka za mimořádných okolností, kterého se zúčastnila i naše třída. Nejdříve jsme si ve třídě popovídali o tom, jak se v těchto situacích chovat, abychom ochránili sami sebe a nebo druhého člověka. Řekli jsme si, ukázali na obrázcích a podívali jsme se na naučné video. Jak, kam a kdy volat a jak fungují naše ZÁCHRANÉ SLOŽKY. Nakonec jsme se vydali do blízkého lesíka, kde jsme si na figuríně předvedli a vyzkoušeli např. dýchání z úst do úst, masáž srdce nebo jak správně zavolat na záchranku. A abychom se trochu v lese pobavili zahráli jsme si hry, na orientaci v neznámem prostředí. A na závěr dne jsme se odměnili sladkou tečkou.