BŘEZEN

Co nás čeka v měsíci "BŘEZEN"

8.3. Projektový den - Čtení náš mění. Výuka končí v 11:30.

27.3. Fotografování ve škole

Výtvarná výchova

Ve výtvarné výchově si žáci vymalovali své vázy dle své fantazie. Na barevný papír nalepili vázu a obtiskávali prstíkem bílou barvou kočičky na větvičky. Podívejte se na jejich výsledný výkres :)

Věcné učení a pracovní vyučování - jarní květiny

V rámci hodiny věcného učení jsme zavítali do ročního období jara, na obrázcích jsme si pojmenovali, co to je za jarní květiny a jaké jsou charakteristické znaky jara. V následující hodině si žáci vybrali jarní květinu a vymodelovali ji - procvičili si tím i jemnou motoriku.

8.3. Projektový den Čtení nás mění

Tentokrát se projektový den nesl i v duchu poezie. Soutěž jsme pojali v rámci našich speciálních tříd, kde zástupci tříd zarecitovali své básničky.

Druhá část projektového dne byla zaměřená na bajku. Řekli jsme si co je bajka, jaký je rozdíl mezi bajkou a pohádkou. Žáci odpovídali na jednoduché otázky a přiřazovali jsme zvířecí rodinky z Afriky k sobě. Na závěr jsme si namalovali dlaně a obtiskli na čtvrtku a dokreslili lva - krále zvířat. Den se nám moc povedl :)