VIII. Z - květen

24. 5. Projekt Multikulturní výchovy - ,,Letem světem"

Žáci se seznámili s tradicemi, zvyky a kulturou Řecka, která se odráží i v literární tvorbě. Nejdříve jsme si společné vyhledali umístění Řecka na mapě světa, řekli jsme si k historii a současnosti země, shlédli prezentace o Řecku, řecké kultuře, poslechli si ukázku ze Starých řeckých bájí a pověstí, Trojská válka. Ve skupinách žáci vypracovali odpovědi na otázky k textu ,,Trojská válka a její hrdinové, společně jsme potom si řekli správné odpovědi. Velmi pěkně pracoval Marek Pecha, který znal většinu odpovědí na otázky. Na Pc se žáci podívali na zajímavá videa k tématu. Z prací, které vznikly během projektového dne, jsme vytvořili portfolio.

17.5. ŘEDITELSKÉ VOLNO - havárie vodovodního potrubí

Přírodovědná vycházka

8.5. Den vítězství

8. května 1945 byla podepsána úplná a bezpodmínečná kapitulace Německa, a proto se tento den považuje za konec druhé světové války. Ta vstoupila v platnost 8. 5. ve 23:01 hodin středoevropského času, což odpovídá první minutě 9. května času moskevského. Z toho jednoduchého důvodu na západě probíhaly oslavy 8. května a v Sovětském svazu 9. května.

4.5. Návštěva ČNB - expozice ,,Za měnou CS"

Začátek naší prohlídky v ČNB byl plánovaný na 10, 30 hod. Před exkursí jsme si ještě společně prošli Václavské náměstí.V úvodu prohlídky žáci dostali sluchátka a s průvodcem jsme obešli všechny interaktivní panely. Někteří žáci soutěžili v poznávání ochranných prvků na bankovkách,  zkusili si jízdu na rotopedu před velkou obrazovkou, která simulovala průběh inflace. Žáci se dozvěděli užitečné informace týkající se historie naší měny, objasnili si pojmy jako je inflace, vyzkoušeli si zasedání dozorčí rady ČNB a kdo ji jmenuje. Zahráli si zajímavé kvízy, podívali se na ochranné prvky bankovek pod speciálním světlem a ověřili si pravost svých bankovek. Akce žákům rozšířila poznatky ze světa financí a ukázala jim možnosti, jak získat zajímavé informace, které mohou použít ve škole při výuce finanční gramotnosti.

1.5. Svátek práce