DUBEN

ČARODĚJNICE

Také u nás proběhlo vyprávění o oslavě "svatojakubské noci".

Zatím jsme nic neopékali, ale namalovali jsme krásné čarodějnice.

NÁVŠTĚVA ZAHRADNICTVÍ

V rámci výuky pracovních činností jsme navštívili zahradnictví.

Poznávali jsme rostliny a květiny. Také jsme viděli papouška, andulky a slepice.

Před návštěvou zahradnictví jsme přesazovali květiny ve třídě.

Vážení rodiče,

město Kladno realizuje zkušební testování formou PCR testů ze slin. První zkušební test proběhne již v pondělí 19.4.2021.

Bližší info zde: Informace pro rodiče - testování

Návod na testování zde: Návod testování a video

Od pondělí 12.4.2021 přechází naše třída opět na prezenční výuku (ve škole).

• Každý žák před vstupem do budovy školy musí být otestován antigenním testem výtěrem z okraje nosu (cca 2–3 cm).

• Instruktážní video najdete na hlavní stránce školy.

• Testovat se bude vždy v pondělí a ve čtvrtek. Bez provedení testu nebude žák vpuštěn do školy.

• Test se nyní provádí v tělocvičně za instruktáže paní učitelky, asistentky, ale provádí si ho každý žák samostatně.  Žákům tříd zřízených dle §16/9 může s testováním vypomoci rodič žáka. Pokud žák v den testování do školy nepřijde, bude testován jiný den při příchodu do školy.

• Výsledek testu je znám do 15 minut. Vzhledem k velkému množství žáků je vhodné přijít do školy včas, aby výuka začala dle rozvrhu hodin. Škola bude v pondělí a ve čtvrtek otevřena od 7,15 hod do 8,00 hod. Jedná se o označený vchod uprostřed spojovací prosklené chodby mezi budovami.

• Z testováni jsou vyloučeni zaměstnanci a žáci, kteří průkazně předloží (např. původní SMS z hygieny nebo potvrzením od praktického lékaře), že před méně než 3 měsíci prodělali onemocnění Covid-19 (škola si ověří u KHS) nebo – v případě zaměstnanců jsou kompletně očkováni.

Žáci, kteří se testování nezúčastní, nemohou a nebudou vpuštěni do budovy školy. Pro takové žáky není zavedena forma online výuky. Netestovaní žáci si musí doplnit učivo jako kdyby byli nemocní a nepřítomni ve škole. Na webových stránkách třídy bude přehled konkrétního učiva na celý týden. Zároveň si mohou rodiče nebo žáci domluvit konzultační hodiny s učiteli.

Hygienická opatření

Pokud žák nebo zaměstnanec školy bude vykazovat jakýkoliv příznak nemoci, např. i rýmu nebo kašel, nebude mu přístup do školy umožněn. Žáci musí mít po celou dobu přítomnosti ve škole nasazenou zdravotnickou roušku, případně respirátor (kromě chvíle na oběd a svačinu). Všichni zaměstnanci musí mít respirátor. Při vstupu do budovy a v průběhu dne se dodržují přísná hygienická opatření. Všechny učebny jsou pravidelně větrány a dezinfikovány. Žáci se po celou dobu nachází ve své třídě, nenavštěvují ostatní třídy a ostatními spolužáky, a to ani na obědě.

On-line výuka

Sejdeme se opět v úterý 6.4.

Rozvrh platí stále stejný jako v březnu.

Od 1.dubna do 5.dubna si užijte velikonoční prázdniny.