IV. Z - květen

Mimoškolní výlet 27.5.

1,781 ilustraciones de stock de Niños excursión | Depositphotos

Tento den jsme se sešli v 9:00 u školy a vyrazili na autobus směr Třebichovice. Zde jsme počkali na zbytek posádky a vyrazili směr Vinařická horka. Ze začátku to vypadalo jako nenáročný terén, to jsme ovšem netušili co nás čeká. Mezi stromy vedla nenápadná cestička která vedla přímo na vrchol horky. Když jsme se na cestu zadívali pozorně, všimli jsme si jak je kopec vysoký a strmý. Při pohledu na něj se nám nahoru moc nechtělo. Pokoušeli jsme se tedy marně smlouvat. Paní učitelka se ale nenechala a my museli varazit vstříc dobrodružné cestě. Kopec jsme s menšími přestávkami opravdu vyšli. Unavení a vyčerpaní jsme doufali že jsme na vrcholku, to jsme ještě netušili, že nás čeká další kopec. Po krátké pouze paní učitelka zavelila a šlo se dál. Kopeček nás trošku unavil, ale ten pohled stál za to. Cestou zpět jsme se zastavili v největším lomu. Zde jsme se mohli v klidu nasvačit a  pokračovat do Třebichovic. Jelikož jsme měli chvíli čas mohli jsme si pohrát na dětském hřišti a pak vyrazit na autobus. Protože nás procházka unavila, někteří z nás si v autobuse zdřímli. Výlet se nám všem moc líbil.

Projektový den

Indiáni se stále potýkají s následky násilné kolonizace, popisuje nelehký  život Lakotů lingvista Jan Ullrich | Radiožurnál

Tento den jsme zahájili besedou, kde jsme se seznámili s kulturou indiánů. (Odkud pocházejí, jak se oblékají, v čem žijí, jaký mají vztah k přírodě, jaké mají rituály, obřady...) Poté jsme si přečetli krátký úryvek indiánské pohádky a v textu jsme hledali typické znaky indiánů. Po pohádce následovala hra živé obrazy na téma Indiáni a zkouška zdatnosti při které jsme se pomocí luku a šípu snažili ulovit bizona. I když se lov zdál být snadný, bizona se povedlo ulovit pouze 3 žákům a to Adamovi, Helče F. a Anitě. Poslední činností byla výroba totemu. Protože jsme si dali opravdu záležet na jeho vzhledu, čas nám na výrobu nestačil. Paní učitelka nám ale slíbila, že si jej můžeme dodělat.

24.5- Projektový den

Tento den bude zkrácené vyučování konec výuky je v 11:30

Staráme se o kytičky

Dřevěná samolepka Květinový motýl

Nejprve jsme si záhon vypleli a nachystali na zasazení kytiček, ředkviček, mrkve a hrášku. Teď se o záhonek staráme a doufáme ze nám něco vyroste. V mezičase jsme vyráběli obrázky z přírodnin.