VIII. - listopad

AKTUALITY:

• Třídní schůzky 22.11. 2021 od 13,30 do 14,30 se budou konat v kmenové třídě.
  • Vážení rodiče,
    na základě mimořádného opatření MZ se bude testovat do odvolání každé pondělí na onemocnění covid-19, a to na všech ZŠ a SŠ ČR.
           Netestují se tito žáci:
         - pokud prodělali covid do 180 dnů
         - jsou očkovaní.

Den otevřených dveří SOU Vrapice

Dnes se naše třída mohla podívat do SOU Vrapice, kde nás mile přivítala paní ředitelka. Po celé dopoledne se nám věnoval personál, který nás doprovázel učilištěm po třídách a oborech. Zde si mohl každý žák prohlédnout prostředí, kam by mohl po ukončení základní školy nastoupit už jako středoškolák... Velice pěkné, milé a klidné prostředí.

Exkurze - SOU Vrapice fogalerie

Projektový den: Finanční gramotnost

Finanční gramotnost - fotogalerie

• 18.11.2021 Návštěva OU Vrapice, po návratu bude probíhat vyučování podle rozvrhu
  • 17.11.2021 Státní svátek
  • 16.11.2021 Bude projektový den - Finanční gramotnost

Dnes jsme v dílně dokončily výrobu ptačích budek. Každý se může podívat zde do fotogalerie, jak průběžně postupovala práce a jejich výroba...

- školní dílna -

Fotogalerie - výroba ptačích budek

I na tento měsíc připadá mnoho významných Světových a Mezinárodních dnů. Připomeňme si některé z nich.

2.11. Památka všech zesnulých či vzpomínka na všechy věrné zesnulé, nebo lidově řečeno - dušičky.

5.11. Mezinárodní den tohoto exotického jazyka má oslovit nejen Romy, ale i širokou veřejnost a zbudit v ní větší zájem o jazyk a jinou mentalitu občanů.

11.11. "Mezinárodní den válečných veteránů patří, komu jinému než válečným veteránům. Tento den se slavil již dříve po celém světě, ale v ČR byl   uznán až roku 2001.

17.11. Mezinárodní den studenstva je stanoven na 17. listopadu a to z důvodu památky na české studenty, kteří roku 1939 uspořádali demonstraci  proti němcům a byli při ni 2 studenti zastřeleni. 17. listopadu si připomínáme i v naší novodobé historii a to demonstrací studentů na Národní třídě, která odstartovala roku 1989 Sametovou revoluci.

20.11. Světový den dětí, který můžeme znát také pod úředně vypadajícím názvem Výročí Úmluvy o právech dítěte, je den kdy si máme připomenout, že i děti mají svá práva.