II. S - leden

Dne 13.1.2023 vyučování končí pro 4.ročník v 11.30 hodin a pro 6.,7.,8.,9. ročník ve 12.30 hodin.

Vysvědčení za první pololetí si společně předáme v úterý 31. ledna 2023.

VV-PV Zima ještě nekonční

Zimní čepice a rukavice jsme ozdobili zmizíkem a inkoustem. A ten černý pták, kdyby ho někdo na barevné čtvrtce nepoznal, je vrána. Vystřihnout vránu, aby měla obě dvě nohy, to byla práce…. Všichni jsme se snažili, někomu musela paní asistentka narýsovat čáry podle pravítka. Ale barevně jsme se vyřádili. Aladar obkreslil i trojúhelník. Nejzajímavější nápad měla a samostatně zvládla (jako vždy výborně) celý postup Sabina.

VV - PV Zpíváme i v zimě

I když je zima, zazpívají si všichni – ptáčci i děti. Na naše obrázky jsme použili bublinkovou fólii, větvičky, šišky, tavnou pistoli, barevné papíry, klovatinu a tempery. Využili jsme i čtvrtky, které pomalujeme barvami, které nám někdy na paletě zbydou. Tentokrát jsme z nich vystříhali ptáčky na větvi. Z časopisu „Méďa Pusík“ jsme použili zimní text písničky. Zapojili jsme se i do práce s tavnou pistolí. Protože nás chodí málo (nemoc), máme i obrázků málo.

PV - Vaříme pudink

Dnes jsme přišli do školy jen dva a tak jsme si s paní učitelkou zopakovali učení a potom jsme šli do kuchyňky a uvařili si „dobrotu“ – vanilkový pudink s mandarinkami. Moc se nám ten den líbil.

Práce v hodinách

Každý zvládne podle svého ročníku různé úkoly. Někdo počítá do 100, někdo umí násobilku, někdo počítá do 10 a ještě s počítadlem. Někdo umí číselnou řadu do 100, někdo potřebuje pomoc při číselné řadě 10-20. Někdo umí číst, někdo neumí doplnit chybějící písmeno do slova. Někdo píše diktát, někdo se učí psát dvouslabičné slovo. Nový spolužák z Ukrajiny se učí naši abecedu. Na tabletech může každý procvičovat to, co mu nejde a opakovat to, co už umí. Postupně se naučíme všechno, co máme umět.

Projektový den - Barevný svět

Zaměřili jsme se na Austrálii. Na mapě a na glóbusu jsme si ukázali, kde a jak daleko je od naší republiky. Povídali jsme si o zajímavostech tohoto světadílu a ukázali si z v encyklopedii zvířata, která tam žijí. Každý si vybral jedno zvíře, které vybarvil podle předlohy a z papíru si vyrobil klokana nebo koalu.

VV-PV Zima za oknem

Akvarelové pastelky, tempery, dětský časopis „Hvězdička“, křída. Paní asistentka nám vyřezala rám zamrzlého okna, jinak jsme pracovali samostatně. Líbí se nám, jak se sněhulák a zvířátka dívají do okna.

Český jazyk - O Popelce

Povídali jsme si o pohádkách. Jak končí, jaké jsou nadpřirozené bytosti a jaké pohádky známe.

Dnes jsme se zaměřili na Popelku. Kdo ji napsal a jak se liší od té filmové. Protože „Tři oříšky pro Popelku“ jsme viděli všichni. Řekli jsme si, kdo ve filmu hrál, kdo zpíval a kde se filmovalo. Vyplnili jsme si křížovky, několik pracovních listů a nakonec jsme podle obrázků vyprávěli příběh. Ten, kdo se zúčastnil, dostal další postavičku do našeho třídního projektu „Pohádky“.

VV-PV Zima

I když to tak nevypadá, je leden a to znamená, že má být zima, sníh, led, sněhuláci, stromy a větve pod sněhem, krmítka s ptáčky. My jsme si takovou zimu vyrobili alespoň na obrázku pomocí voskovek a inkoustu. Navíc jsme přidali „paní Zimu“, která nám dala zabrat. Proplétání nám moc nešlo, nejšikovnější byla Sabina. Ta zvládla dvě postavičky. Ale barevní ptáčci se nám povedli.

Práce v hodinách

Dnešní hodinu jsme věnovali opakování hravou formou. Nebylo to učení, byla to zábava. A každý z nás se „bavil“ jinak.