III. Z - ÚNOR

Akce v únoru:

3.2.2023 - POLOLETNÍ PRÁZDNINY

7.2.2023 - školní projektový den CVIČENÍ V PŘÍRODĚ

14.2.2023 - třídní projekt „Zimní olympijské hry“ (skupinová výuka, hry, soutěže)

17.2.2023 - třídní projektový den „Zdravý životní styl“

20.2. - 26.2.2023 - JARNÍ PRÁZDNINY

27.2.2023 -  Karneval - výroba masek, hry, soutěže (celodenní akce)

Karneval

První den po jarních prázdninách jsme si pořádně užili. Nejprve si žáci vyrobili karnevalové masky a  s klaunem Pepou si zopakovali matematiku a český jazyk. Potom už začala ta správná zábava. Hráli jsme hry, soutěže a tancovali. Pěkně zahájený týden :-)))

Zdravý životní styl

V tomto týdnu jsme se opět věnovali zdravému životnímu stylu. Po shlédnutí prezentace na téma potraviny a pitný režim žáci sestavovali ve skupinách tzv. myšlenkové mapy. Projektový den jsme zakončili krátkou prezentací na téma zdravý pohyb, protože nejen zdravá výživa, ale i zdravý pohyb je součástí zdravého životního stylu.

Zimní olympijské hry

Během vyučovacích hodin se žáci dozvěděli základní informace o olympijských hrách, olympijské myšlence a zásadách fair play.

Cvičení v přírodě

Dnes jsme si užili krásný mrazivý den. Nejprve jsme si ještě ve třídě zopakovali důležitá telefonní čísla, zásady první pomoci, evakuace apod. Diskutovali jsme o tom, k čemu nám integrovaný záchranný systém slouží a koho v daných situacích zavolat. Žáci si pomocí dramatizace vyzkoušeli telefonní hovory. Potom jsme se již vydali ven do nedalekého lesa. Zde si žáci vyzkoušeli několik orientačních her a pokusili se zdolat překážkovou dráhu. I přes mrazivé počasí jsme si den parádně užili a těšíme se na další podobnou akci.