Únor

Vážení rodiče, vzhledem k nepříznivému vývoji epidemie se od 1. 3. budou žáci naší třídy učit distančně, tzn. že nebudou chodit do školy každý den, ale bude vyučování  dálkově.

Na dálkovou výuku je možné připojit se e-mailem (každé dítě dostalo svůj e-mail) podle rozvrhu, platného od 1. 3. 2021.

V případě, že nebudete mít možnost připojení, může si vaše dítě vyzvednout úkoly osobně (tak, jak jsme to dělali na jaře loňského roku) každou středu od 8,00 - 9,00 hodin formou pracovních listů.

Sledujte webové stránky, kde budou pracovní listy též k dispozici.

Masopust

Masky, kam se podíváš. Někdo udělal i dvě. Ale nevyráběli jsme jen masky, taky jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí. Třeba co znamená „Tučný čtvrtek“, „Taneční neděle“ nebo „Maškarní úterý“. A jaké byly zvyky. Už víme, jaké jsou nejznámější masky. Je to MEDVĚD, KLIBNA, BRŮNA, BÁBA (ta se nám moc líbila, měla v nůši na zádech dědka) a SMRT. A KLIBNA je kobyla, kde jsou potřeba dva lidi. První drží masku hlavy koně a druhý dělá koňský hřbet a zadní nohy.

V kuchyni

Dnes jsme si pochutnali na štrůdlu a kakaovém pudinku, do kterého jsme přidali maliny a piškoty.

,

Sněhová nadílka

V hodinách tělesné výchovy jsme se vyřádili.

Kačenka má narozeniny

Kačku jsme překvapili dortem a rychlými špunty. Všichni jsme jí popřáli a pochutnali si na výborném dortu.

III. S další fotografie

Ptáci v zimě

Chtěli jsme mít také strom s ptáčky, jak ho vidíme za oknem a myslíme si, že se nám to povedlo. Vyzkoušeli jsme si techniku se solí.

Přpravujeme pohoštění

Každý něco přinesl a tak jsme mohli jít opět do kuchyňky a připravit si dobrotu.

Návrat z prázdnin

Návrat do školy po jarních prázdinách byl pohádkový

III.S další fotografie

Milí žáci, jarní prázdniny končí a my se uvidíme opět ve třídě v pondělí 8. února.

Vyučování probíhá podle rozvrhu každý den.

I nadále prosím dodržujte hygienická a bezpečnostní opatření (nezapomeňte si přinést dvě roušky).

Desinfekce bude zajištěna ve všech prostorách školy.