IV. L - prosinec

Přejeme všem klidné a pohodové Vánoce a hodně zdraví a štěstí v roce 2023.

Vánoční prázdniny - 23.12.2022 - 2.1.2023

Do školy jdeme opět 3.1.2023

22.12 2022 nejsou obědy ve školní jídelně

Dne 22.12.2022 výuka končí v 11,30 hod.

ŠKOLNÍ DRUŽINA KONČÍ V 15,00 HOD.

Plán akcí na prosinec

22.12.  - vánoční posezení, děti odcházejí v 11,30 hod. domů

16.12.  - vánoční koncert

15.12.  - projektový den Volba povolání

12.12.  - začíná vánoční prodejní výstava ve vestibulu školy

7.12.  - vánoční tvoření - dílna

2.12.  - pečení cukroví

Vánoční koncert

V pátek 16. prosince jsme se v tělocvičně školy vánočně naladili a zazpívali jsme si na Vánočním koncertě nejen koledy s profesionálními hudebníky.

Projektový den - Volba k povolání

Ve čtvrtek 15. prosince probíhal celoškolní projektový den Volba k povolání. Shrnuli jsme si, jaká povolání známe a jaká povolání jsou pro nás neznámá. Shlédli jsme krátké video, kde hovořil dětský psycholog o přípravě na budoucí povolání a také jsme se zamysleli, v jakém oboru bychom jednou chtěli pracovat. Ikdyž jsme teprve ve čtvrté třídě, většina z nás už má celkem jasno. V rámci projektového dne nechyběli hry, skupinová práce a rébusy.

Třídní projekt - Vánoce

V hodinách anglického jazyka jsme se seznámily s vánočními tradicemi ve Velké Británii a České republice. Vytvořili jsme puzzle s anglickými slovíčky, z kterých jsme vytvořily obraz.  Povídaly jsme si o českých tradicích, které jsme popisovali jednoduchými větami v anglickém jazyce. Nakonec jsme si nakreslily vánoční stromeček podle své fantazie, který jsme vyzdobili obrázky tradičních vánočních českých zvyků.

Vánoční dílna

7. prosince jsme se ve škole, pod vedením odborníka, zúčastnili vánoční dílny a ze dřeva jsme si vyrobili krásné sněhuláky. Práce nás moc bavila a výrobky byly velmi povedené.

Výroba vánočních mýdel

Přípravy na vánoční prodejní výstavu, která začne v pondělí 12. prosince, jsou v plném proudu. Naše třída, ve spolupráci s třídou III.L, se také dala do práce a vyrobili jsme voňavé dárečky - vánoční mýdla.

Mikuláš

V pondělí 5. prosince k nám do třídy přišli na "návštěvu" Mikuláš, čert a anděl. A protože jsou v naší třídě jenom hodné a poslušné děti, dopadlo to dobře. Od anděla a Mikuláše jsme dostali sladkosti a malé dárečky.

Vánoční pečení

Adventní čas, sníh, čekání na Štědrý den a pečení vánočního cukroví - to jsou Vánoce.  Vyzkoušeli jsme si, co taková příprava a  pečení cukroví obnáší. Upekli jsme linecké pečivo a perníčky. Práce se nám dařila a moc jsme si pochutnali.

Bruslení

Také v letošním roce jsme vyrazili na bruslení na ledovou plochu na Náměstí starosty Pavla. Všichni jsme si vyzkoušeli bruslení, obdivovali jsme vánoční strom a nakonec nás Santa povozil ve svém vláčku v centru Kladna. Moc jsme si to užili.