V. Z - duben

Duben

28.4.2023 - Pálení čarodějnic

Naše třídá se každý rok těší na pálení čarodějnic, jelikož tato tradice doprovází opékání špekáčků a to se nám velmi líbí, jelikož si vždy pochutnáme. :-)

19.4.2023 - Enviromentální program - Oko Země

Oko Země patří mezi další přednášky pana Coubala. Pan Coubal je nejen skvělý fotograf, ale hlavně je členem české neziskové ,,Spolek prales dětem", která je zaměřená na ochranu přírody. Připravil nám krásnou prezentaci , ve které se žáci seznámili s mnoha rostlinami a ohroženými živočichy. Bonusem byly ukázky z fotopastí, které zachycovaly divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí.

18.4.2023 - Den Země - Projektový den - "Ukliďme Česko"

Žáci se seznámili se všeobecnými informacemi o životním prostředí, jak ho chránit. Vypracovali několik pracovních listů, které byly pro žáky velmi přínosné. Po shlédnutí videospotu se žáci rozdělili do skupin a zahráli si odpadovou běhačku, kde byl jejich úkolem ve třídě najít ukryté obrázky s odpadky a přidělit k nim správnou popelnici, která skrývá písmenko do tajenky. Poslední dvě hodiny jsme se šli projít do okolí školy a sbírali odpadky a třídili odpad. Během úklidu okolí jsme nalezli použité injekční stříkačky a dle pokynů zavolali hlídku městské policie. Viděli jsme tedy i práci MP při odstraňování nebezpečných předmětů. Vše proběhlo v naprostém pořádku (chování i bezpečnost), žáky projektový den velmi bavil a zajímal. Bylo to pro ně velmi poučné.

6.-10.4.2023 - Velikonoční prázdniny