I. L - červen

30. 6.

Dlouho očekávaný den je tady. Prvnáčci dostali své první závěrečné vysvědčení. Milé děti, přeji krásné a pohodové léto!

Vážení rodiče, milé děti.

Ve středu 30. 6. bude v čase od 8:00 do 8:30 probíhat předávání závěrečného vysvedčení. Ze školy budou žáci odcházet v 8:35.

25. 6.

Dnes jsme měli v plánu výlet na Sletiště. Bohužel počasí nám nepřálo, tak jsme si udělali sportovní dopoledne v tělocvičně. I když došlo ke změně plánů, tak jsme si dopoledne moc užili.

23. 6.

Dnešní dopoledne jsem se věnovali vaření. Do školy nás přijel navštívit šéfkuchař, který žáky naučil připravit jednoduchý ovocný dort, udělat lahodný milkshake a také dětem ukázal, jak se dá z jablka vyřezat krásná labuť. Během volné chvíle jsme si povídali, co kuchaři potřebují ke své práci a děti pokládaly panu kuchaři různé otázky.  Děti celé dopoledne hezky pracovaly, se zájmem poslouchaly a nakonec vše co připravily,  ochutnaly. Celé dopoledne jsme si báječně užili.

21.6.

V pondělí 21. 6. proběhl poslední porjektový den tohoto školního roku. Strávili jsem ho v lese nedaleko školy. Po cestě do lesa jsme se zastavili na dětském hřišti, kde se žáci rozcvičili a střídali se na prolézačkách. Po chvílí jsme se vydali do lesa, po cestě jsme procvičovali důležitá telefonní čísla, povídali si o prevenci úrazu a kdy a jak volat o pomoc. V lese jsme navštívili hřiště Dlouhé boroviny, kde žáci plnili úkoly – hod šiškou na cíl, stavění domečků pro hmyz a po splnění úkolů byla volná chvíle na svačinu a pro hraní na hřišti. Poté jsme se vydali na procházku lesem, během které jsme si povídali a poznávali rostliny. Před návratem do školy jsem se zastavili na studené osvěžení ve formě nanuku.

18. 6.

V pátek bylo opravdu velké horko, proto jsem výuku přesunuli do stínu na školní zahradu. Četli jsme, malovali a taky si zahráli písmenkové pexeso. Výuku na čertvém vzduchu si všichni moc užili.

17. 6.

Třetí červnovou neděli slaví všichni tatínkové svátek. Proto jsem ve čtvrtek při pracovních činnostech vyráběli práníčka.
Milí tatínkové, přejeme Vám krásný sváteční den.

3.6.

Ve čtvrtek na nás čekal další z projektových dnů, tentokrát zaměřený na zdraví. Povídali jsme si, co je zdravý životní styl, hygiena a také, které potraviny jsou zdravé a naopak. Žáci měli poté za úkol, sestavit z potravin zdravý oběd.
Po přestávce jsme se vydali ven na školní hřiště. Chvíli jsme si povídali o pozitivním vlivu sportu na naše tělo a žáci pak měli za úkol nakreslit svůj oblíbený sport.
Během poslední hodiny jsme si zahráli na hřišti různé hry, abychom si o zdravém životním stylu jen nepovídali, ale udělali něco dobrého pro své tělo.  :-)

1.6. Dětský den

V úterý 1.6. slavily všechny děti svůj svátek. Vyšlo nám krásné počasí, tak jsme se po velké přestávce vydali na školní hřiště, kde na děti čekalo plno úkolů a soutěží. Všichni si dopeledne užili, vyzkoušeli různé hry a nakonec si odnesli i sladkou odměnu.