V. Z - prosinec

23.12.2022 - 2.1.2023 - vánoční prázdniny
Nalezený obrázek pro Vanocni Stromecek Kresleny

22.12. - 3.-4. vyuč.hodinu - vánoční besídka

Poslední den školy jsme si zpříjemnili vánočním pohošzěním a vánoční tombolou. :-)

16.12. - Vánoční koncert

15.12. - Projektový den - Volba povolání

Žáci se seznámili se všeobecnými informacemi o různých odvětví povolání. Cílem projektového dne bylo seznámit žáky vážně i nevážně s povoláními svých blízkých, s povoláními, bez kterých se neobejdeme a přivést žáky k volbě vlastního povolání.
Konec projektového dne jsme obohatili o pantomimu, u které se žáci velmi bavili.

13.12. - 16.12. - Vánoční prodejní výstava ve vestibulu školy

7.12. - Workshop - Sládečkovo vlastivědné muzeum

V průběhu výstavy se žáci dozvěděli o symbolice světla v adventním čase. A o dalších symbolech Vánoc, jako jsou například světýlka na vánočním stromku nebo co nám mohou prozradit lodičky z ořechových skořápek a jak vypadal úplně první adventní věnec.
Společně jsme si vytvořili polaz ze sušeného ovoce a dalších materiálů. Hotový polaz jsme si mohli odnést a pověsit u nás ve třídě.
Nakonec si ještě každý žák mohl sám vyrobit malou svíčku z vosku.

5.12. - Mikuláš, čert a anděl

Opět po roce se k nám do třídy přišel podívat Mikuláš, čertíci a anděl. Hodné děti odměnily sladkostmi a zlobivé bramborou. :-)