PROSINEC

5.12. - Mikuláš ve škole

6.12. - Pečení perníčků na vánoční jarmark

7.12. - Vánoční dílničky

12.12. - 16.12. - Vánoční jarmark ve škole - prodejní výstava ve vestibulu školy

14.12. - Tvořivé dílničky ZUŠ H. Kubáta

15.12. - projektový den "Volba povolání"

16.12. - Vánoční koncert ve škole

22.12. - Vánoční posezení

23.12. - 2.1.2023 - vánoční prázdniny

Dne 22.12.2022 končí výuka žáků v 11.30 hodin. ŠD pouze do 15.00 hodin!!!

Vánoční posezení

Konečně nastal den na který se děti velmi těšily. Poslední školní den před Vánocemi. A protože byl poslední, řádně jsme si ho užili. Celé dopoledne jsme se věnovali vánočním zvyků, a tradicím např. jsme krájeli jablíčka, házeli botou a pouštěli lodičky. Udělali jsme si vánoční hostinu a pustili vánoční film. Na závěr nesměla chybět ani vánoční nadílka.

Tak si děti hezky užijte vánoční prázdniny a 3.1.2023 se na vás opět budu těšit :-)

Vánoční koncert

Koncert byl parádní! Zazpívali jsme si spoustu vánočních koled a pohádkových písní. Děti si zasoutěžily o sladké odměny a na závěr si také zatančily. Koncert nám nastartoval tu správnou vánoční náladu a těšíme se zase o něco více.

Volba povolání

Projektový den byl zaměřený na povolání lidí kolem nás. Žáci se seznámili s profesemi, s nimiž se denně setkávají, a udělali si představu o tom, co které povolání obnáší. Také se zamýšleli nad tím, čím by chtěli být oni sami. Prohlíželi jsme si obrázky na téma povolání. Přiřazovali kartičky s obrázky povolání, pracovních nástrojů apod. Pantomimicky předváděli jednotlivá povolání, skládali a lepili popletené věty na téma povolání. Žáci si vytvářeli pracovní list o vybraném povolání, který poté prezentovali svým spolužákům. V závěru projektového dne si ještě vyplnili křížovku a zazpívali písničku Ten dělá to a ten zas tohle“ od Jana Wericha. Tato závěrečná činnost bavila děti nejvíce.

Tvořivé dílničky v ZUŠ Hynka Kubáta

Dnes jsme si užili perfektní den a vyzkoušeli si plno pěkných věcí. Navštívili jsme ZUŠ Hynka Kubáta, kde pro nás měli připravený zajímavý program. Nejprve jsme si poslechli pěvecký sbor a dokonce jsme si s nimi také zazpívali. Potom jsme si vyzkoušeli taneční lekci, u které jsme se pěkně vydováděli a zažili spoustu legrace. Následně se z nás stali divadelní herci a vyzkoušeli jsme si, jak se hraje divadlo. Na závěr jsme si vyrobili kouzelnou vánoční hvězdu, která nám prý splní naše vánoční přání. Uvidíme :-)

Zdobení perníčků

Perníčky máme již upečené, ale aby se také líbily, musíme je pěkně nazdobit. Děti se do práce vrhly jako divé a výsledek je opravdu pěkný. Moc se jim povedly. Perníčky budou k zakoupení na našem jarmarku :-).

Vánoční dílničky

Dnes jsme se s žáky zúčastnili vánočních dílniček, na kterých si všichni vyrobili krásnou vánoční dekoraci - sněhuláka. Sněhuláček se všem povedl a žáci si ho s nadšením odnesli domů pro rodiče.

Pečení perníčků

V loňském roce měly naše perníčky velký úspěch. Proto jsme se rozhodli pro jejich pečení i letos. Perníčky budou k zakoupení na Vánočním jarmarku.

Mikuláš ve škole

Jako každý rok i tentokrát navštívil naši třídu Mikuláš s čerty a andělem. Některé děti z nich měly právem strach, ale nakonec si čerti nikoho neodnesly. Všichni dostali sladkou dobrotu a za nadílku zazpívali Mikuláši písničku.