III. L - květen

18. 5. - Představení Malý princ - cena 120,- Kč/ žák

24. 5. - Projektový den - Letem světem - zkrácené vyučování do 11:30

25. 5.

V dnešní hodině výtvarné výchovy jsme kreslili rozkvetlou louku. A protože na louce můžeme spatřit několik druhů hmyzu, na malé mravence jsme použili vyrobenou lupu. :-)

24. 5.

Dnešní dopoledne jsme se vydali letem světem do Grónska. Seznámili jsme se s polohou, povídali si o Eskymácích a s pomocí albi tužky a Albi knih - Atlas světa a Svět zvířat jsme se dozvěděli zajímovosti o zvířatech v této zemi. Během dopoledne jsme se také dozvěděli, proč je v iglů teplo a proč je na severním pólu stále zima. Po velké přestávce si každý z žáků vyrobil eskymáka se svojí fotografií, v pracovním listě pomohl eskymákovi najít cestu zpět do iglů a na závěr jsme se naučili a zazpívali Grónskou písničku.

18. 5.

Ve čtvrtek dopoledne jsme navštívili muzikálové představení Malý princ, kterým nás provázel opuštený letec. Ten se v africké poušti setkal s malým princem a povídali si o všeličem. O tajemství podivuhodné poutě malého prince, o drobru a zlu, o přítelství a kráse, o pravém štestí a odpovědnosti za ty, které máme rádi. Představení se nám všem moc líbilo.

14. 5.

Milé maminky, od září jsme každý měsíc věnovali jednu hodinu výtvarné výchovy tvorbě kalendáře, který Vám děti předaly na Den matek. Věřím, že se Vám kalendář líbí a udělal radost.

4. 5.

Práce šlechtí, proto jsme se dnes o pracovnní činnosti vydali se spolužáky z IV. L na náš školní záhonek, který byl plný plevelu. Žáci se pustili hned do práce, zbavili záhonek plevelu, zasadili jsme si rajčátka a slunečnici, vše pořádně zalili a teď už se jen těšit, co vše nám na záhonku vyroste. Příjemné bylo dnes i počásí, tak jsme všichni načerpali i trochu energie z jarního sluníčka.