I. L - duben

30. 4.

Čarodějnice

Je tu den, na který se děti celý týden těšily. Třída byla plná čarodějů a čarodějnic, tak jsme v řečové výchově kouzlili. Děti se naučily nová zaklínadla a proměňovaly své spolužáky ve zvířátka. Po velké přestávce jsme se přesunuli na zahradu, opekli si buřtíky a na závěr spálili čarodějnici. Svítilo sluníčko a všichni si to moc užili.

29. 4.

Výroba čarodějnic

Zítra nás čeká poslední dubnový den, tak jsme si v pracovních činnostech vyrobili čarodějnice. Každý si jí nazdobil podle svého a samozřejmě jsme nezapomněli ani na košťata. Fotky z vyrábění a hotové čarodějnice uvidíte ve fotogalerii.

23. 4.

Vojtové slaví svátek :-)

Vojtové jsou svůj zdraví, přejeme jim štěstí a zdraví.

Vážení rodiče,
Rada města Kladna na své schůzi dne 12. 4. 2021 rozhodla o realizaci zkušebního testování všech dětí v mateřských školách a všech žáků 1. stupně v základních školách formu PCR testů na přítomnost viru COVID-19 ze slin pomocí tamponů.
V naší škole jsou do tohoto testování ZDARMA zapojeni všichni žáci, kteří mají v době od 19. – 30. 4. 2021 prezenční výuku.
Službu zajišťují laboratoře společnosti SPADIA LAB, a. s., a to pro období 19. - 30. 4. 2021.
Testování PCR testy proběhne v pondělí 19. 4. 2021 a 26. 4. 2021 pro žáky na prezenční výuce.
Testovat se bude opět v tělocvičně.
Ve stejné dny (pondělí 19. 4. a pondělí 26. 4. 2021) musí v souladu s metodickými pokyny MŠMT proběhnout i testování antigenními testy tak, aby žáci mohli po negativním výsledku ihned zahájit výuku. Žádné další antigenní ani PCR testy nebudou již v daných týdnech prováděny
V následujícím období po bezplatném zkušebním testování, budete mít možnost případného pokračování testování na přítomnost viru COVID-19 pomocí šetrných PCR testů. Úhrada ze strany Města nebude již zajišťována.
Cena za provedení jednoho PCR testu by měla být 150,- Kč včetně DPH. V případě zájmu o tento způsob testování Vašeho dítěte (po vyzkoušení) nahlaste tuto skutečnost třídní učitelce.
Nejpozději v den testování je třeba, aby Vaše dítě přineslo i informovaný souhlas s tímto způsobem testován.
Návod a video jsem Vám zaslala do emailu a je k dispozici i na webových stránkách školy v aktualitách:
Základni škola, Kladno, Pařížská 2249 | Základni škola, Kladno, Pařížská 2249 (zskladnoparizska.cz)

13. 4.

Učení je zábava. :-)

Tentokrát si děti vyzkoušely novou hru. Měly za úkol poskládat k obrázku slovo z jednotlivých písmen. Šlo jim to výborně a moc je to bavilo.

INFORMACE K OTEVŘENÍ ŠKOL

Vážení rodiče, milé děti.
Od pondělí 12. 4. 2021 se obnovuje prezenční výuka ve školách. Naše třída je zařazena dle §16 – speciální třída, takže se nás rotace netýkají. To znamená, že do školy budeme chodit každý týden.

Každé pondělí a každý čtvrtek proběhne testování žáků. Zde Vám zasílám instruktážní video, abyste děti mohli s postupem testování seznámit. SARS CoV 2 Antigene Test Kit User Guide - YouTube

Dětem v 1. – 3. třídách, v přípravné třídě a ve třídách zřízených dle §16/9 je umožněna přítomnost rodiče při testování.

Pokud některé z dětí prodělalo Covid v posledních 90ti dnech, na testy nemusí, ale je nutné mi zaslat potvrzení, že toto onemocnění prodělal/a.

Děti budou do školy přicházet v čase 7:15 – 7:40 ( prosím, abyste děti přivedli v 7:40 nejdéle, abychom testování stihli do začátku vyučování).

Pokud by některému z dětí vyšel pozitivní test v pondělí, musí opustit školu a zajít na PCR test. Pokud by vyšel některému z dětí pozitivní test ve čtvrtek, odchází domů celá třída a řídíme se pokyny hygieny.

Pokud máte někdo změnu v telefonním čísle, neprodleně mi ho nahlašte.

Děti musí mít po celý pobyt ve škole jednorázové roušky nebo respirátory ( prosím, aby jich měly s sebou vždy více kusů).

Žáci, kteří budou chodit do ranní družiny, přichází do školy přesně v 6:25, provedou si test a odchází s paní vychovatelkou do družiny.

Odpolední družina bude do 15:00.

Pokud by některé z dětí nepřišlo v pondělí nebo ve čtvrtek do školy, je nutné při příchodu v následující den nahlásit, že nebyl testovaný a provede se test v ten den, kdy do školy přijde. Neotestovaný žák nebude do školy vpuštěn.

Obědy budou od pondělí probíhat ve výdejně naší škole, přihlaste tedy dětem obědy. Čas, kdy naše třída bude chodit na oběd Vám ještě upřesním.

Pokud byste měli jakékoliv otázky, pište nebo volejte.

Distanční výuka - zadání na období 7. 4. - 13. 4. 2021

Vážení rodiče, milé děti.
Přeji Vám poklidné prožití velikonočních svátků, dny zalité sluncem a hodně zdraví po celý rok.

Dne 1. 4. jsou velikonoční prázdniny. 2. 4. a 5. 4. 2021 jsou státní svátky. Od 6. 4. se budeme i nadále vídat online nebo na individuálních konzultacích do doby, než se otevřou školy. Pro učivo na další týden si přijdete ve středu 7. 4. 2021 v čase od 8:00 do 12:00 před školu.