VII. Z - únor

Výroba masopustních masek

další fotografie

Masopust (lidově ostatky, fašankmorav. voračky, voráčí, končiny či obecně karneval) je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec na Popeleční středu je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopustní zvyky mají zřejmě původ v předkřesťanských slovanských oslavách konce zimy. Podobně se slaví i v jiných slovanských zemích, třeba v Rusku se tento svátek nazývá maslenica a figurují v něm i některé podobné postavy jako v českém masopustu, například kobyla nebo medvěd.

10. 2. Cvičení v přírodě

další fotografie

4. 2. POLOLETNÍ PRÁZDNINY

1. 2. - 3. 2. ŘEDITELSKÉ VOLNO

Z organizačních důvodů žáci zůstávají doma a vypracují zadané učivo, které bude klasifikováno.  Do školy nastupují 7. 2. 2022.

Učivo od 1. 2. - 3. 2. 2022